Понеділок , 29 Травня 2023
ruuk
Головна / Медицина / Шлунково кишковий тракт / Як вилікувати виразку шлунка

Як вилікувати виразку шлунка

Вперше заговорили про виразку шлунка не так давно, на початку XIX століття. Вченим і лікарям того часу стало цікаво – чому при цій хворобі пошкоджується не весь шлунок, не всі стінки, а тільки частина.

stomach-ulcers

В даний час виразкова хвороба шлунка є соціальною хворобою. Найчастіше вона виникає при відсутності збалансованого харчування (ми все намагаємося проковтнути щось на бігу, щоб шлунок не бурчав), великій кількості стресів (це головна причина), надмірному вживанні алкоголю, чаю, кави.

Люди, які зіткнулися з цією хворобою, можуть відчувати загострення. Періодами загострення є весна і осінь. Більшість людей, знаючи, що медикаменти одне лікують, інше калічать, в більшості випадків вдаються до старовинних народних методів лікування цієї хвороби.

Крім дієт, які рекомендують лікарі при даному захворюванні, є ще безліч продуктів, які сприяють загоєнню виразки.

Лікування слід починати з очищення шлунка. Найефективнішим засобом є вода, підсолоджена медом.

Після очищення слід приступати до лікування. У ролі таблетки може виступати прополіс (бджолиний клей). А точніше настоянки на прополісі. Починати краще з найменшої концентрації — 5 — 10%, поступово підвищуючи відсоток. Дія прополісу — обволікання стінок шлунка, при якому відбувається зняття спазму, знеболювання, зниження підвищеної кислотності в шлунку, що сприяє загоєнню виразки. Ще однією властивістю бджолиного клею є протизапальний ефект.

Допомагають в лікуванні виразкової хвороби шлунка і макухи (маса, що залишається після віджимання овочів і фруктів). З них скачують невеликі кульки, завбільшки з квасолину. Перед прийомом їжі кульку проковтують, не жуючи. Головна властивість макухи – витягування металів з стінок шлунка.

Ще одним засобом при лікуванні виразки є оливкова олія, до складу якого входять рослинні жири, котрі прискорюють процес загоєння.

Також при цій хворобі допомагають трави (ромашка, календула, шипшина) – вони сприяють підвищенню імунітету, є протизапальними засобами.

Перераховувати засоби боротьби з цією болячкою можна дуже довго. Але, яким би не було лікування, традиційним або народним, найважливішою його складовою є дієта. Вона включає в себе відсутність твердої їжі, харчування більш пісне (без жирного, солоного, солодкого). Їжа повинна бути теплою, їсти потрібно часто, але невеликими порціями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Антиспам *