Понеділок , 29 Травня 2023
ruuk
Головна / Медицина / Шлунково кишковий тракт / Симптоми хронічного апендициту

Симптоми хронічного апендициту

Існує думка, що хронічний апендицит – це вигадана хвороба, однак це не так.

Досить часто імунна система людини в стані впоратися з гострим запаленням апендикса самостійно, без оперативного втручання, проте коли імунітет слабшає або ж після сильного фізичного навантаження може розвинутися хронічний апендицит.

The symptoms-of-chronic-appendicitis

Медицина виділяє три форми цього захворювання: рецидивуючий, залишковий та первинно-хронічний апендицит.

Щоб вчасно розпізнати цю хворобу, потрібно знати її симптоми. Хронічний апендицит майже неможливо діагностувати самостійно, тому що його легко сплутати з іншими захворюваннями органів черевної порожнини, наприклад холецистит, виразка шлунка і т. п. Найпростішим симптомом цього типу апендициту є ниючий, тупий біль внизу живота з правого боку, яка часто стає сильнішою при фізичному навантаженні або порушенні дієти. Спробуйте відшукати точку Клюмвеля – вона знаходиться нижче пупка з незначним зміщенням вправо — якщо це хронічний апендицит, при натисканні Ви відчуєте біль. Ще одним симптомом цього захворювання є біль при натисканні на поперековий м'яз з правого боку.

У разі якщо хворий вже знаходиться під наглядом лікарів, щоб безпомилково діагностувати хронічний апендицит, йому ставлять клізму. Через шланг клізми повітрям роздувають сліпу кишку. Якщо пацієнт відчує гостру біль – діагноз підтверджується. У хворих на хронічний апендицит живіт праворуч сильно запалий, м'який; простежується значна заглибленість під правим ребром. В умовах стаціонару хворому роблять контрастну рентгенографію: незаповнений барієм апендикс або тривала затримка барію в ньому свідчить про запальний процес. Також, якщо відросток сильно запалений, його можна побачити на УЗД.

Хронічний апендицит небезпечний тим, що далеко не завжди дає про себе знати: іноді він протікає безсимптомно. При найменших підозрах на це захворювання не займайтеся самолікуванням, а негайно звертайтеся до хірурга! Якщо напади повторюються, найчастіше ставиться діагноз «гострий апендицит» і проводиться оперативне втручання, запалений відросток видаляється, після чого настає повне одужання. Будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Антиспам *