На сторінках цієї статті, мова піде про користь і шкоду риб'ячого жиру для організму людини. Були часи, коли у Радянському Союзі, прийом риб'ячого жиру був обов'язковим заходом для кожної людини, особливо дітей, приносячи незаперечну користь здоров'ю.
З роками ця звичка пішла в давнину, але сучасним людям небайдужий стан їх здоров'я і знов згадали користь старого доброго риб'ячого жиру.
За словами дідусів і бабусь, прийом риб'ячого жиру був примусовим, тому що приймали його ложками, а на смак це досить неприємно. В даний час риб'ячий жир випускається в желатинових капсулах, тому несмачний жир легко приймати без зусиль над собою, так само деякі фармацевтичні компанії випускають Бади, в основі яких міститься риб'ячий жир, вітамін Е. Виявляється, риб'ячий жир засвоюється тільки в присутності жиророзчинного вітаміну Е.
Риб'ячий жир не рекомендується приймати безладно, його п'ють курсами 3-4 рази в рік по 1-1,5 місяця не більше двох капсул тричі на день. При збільшенні дози риб'ячого жиру можливе передозування препарату і крім шкоди з'являються побічні дії з боку сечостатевої системи, жовчовиділення, щитовидної залози.
Зважаючи на те, що риб'ячий жир є все ж лікарським препаратом, перед прийомом рекомендується консультація лікаря-терапевта.
Користь риб'ячого жиру безсумнівна, тому що він містить величезну кількість Омега-3, речовина поліпшує роботу серцевого м'яза, сприяє очищенню судин від тромбів, зміцнює пам'ять і нервову систему, перешкоджає випаданню волосся і ламкості нігтів.
Великим плюсом в прийомі риб'ячого жиру, є втрата зайвих кілограмів, так що, хто веде боротьбу із зайвою вагою, варто звернути увагу на капсули з риб'ячому жирі.
Риб'ячий жир дуже популярний серед людей, що займаються на тренажерах з великою вагою, тому що це джерело вітамінів і мікроелементів. Здатність підвищувати процеси метаболізму в жирових тканинах з допомогою прийому риб'ячого жиру особливо цінна для важкоатлетів.
Але, як відомо у медалі дві сторони, і скориставшись самолікуванням риб'ячимй жиром можна нанести шкоду. Як у будь-якого лікарського засобу у риб'ячого жиру є протипоказання: гіпервітаміноз вітаміну Д і кальцію; алергічні реакції або непереносимість препарату, хронічна ниркова недостатність, наявність жовчнокам'яної та сечокам'яної хвороби, порушення функції щитовидної залози, деякі захворювання легенів.
Щоб правильно вибрати препарат риб'ячого жиру, необхідно ознайомитися з інструкцією і складом. Склад капсули риб'ячого жиру може бути з жиру печінки морських риб, а так само з м'язової тканини риб.
Найбільш цінним і якісним є риб'ячий жир добутий з м'язів риб, це зазначено в анотації, отже ціна цього препарату буде вищою.