Субота , 10 Червня 2023
ruuk

Ознаки перелому ребра

Як відомо, перелом ребра найчастіше отримують спортсмени і учасники автомобільних аварій. Дана травма вважається потенційно небезпечною, тому що зламане ребро може завдати шкоди внутрішнім органам або кровоносних судинам. Які ознаки перелому ребра?

Ознаки перелому ребра

Варто зазначити, що хоч перелом ребра і небезпечна травма, більшість пацієнтів повністю одужують протягом двох місяців.

Ознаками перелому ребра є болі при глибоких вдихах, а також болісні відчуття при нахилах корпусу або при натисканні на грудну клітку. При перших симптомах слід негайно звернутись за допомогою до травматолога. Крім того, якщо ви відчуваєте сильний біль в області грудей протягом декількох хвилин, рекомендується подзвонити у швидку допомогу. Справа в тому, що характерні болі в грудях можуть послужити ознакою серцевого нападу.

Як зазначено вище, перелом ребра найчастіше відбувається при заняттях спортом або в результаті дорожньо-транспортної пригоди. Проте нерідко ця травма трапляється під час різких або незручних рухів, при заняттях веслуванням чи гольфом, і навіть при тривалому надривному кашлі.

Існують певні фактори ризику, наприклад, у хворих остеопорозом, тому що кісткова тканина стає крихкою. Також вважається, що онкологічні захворювання послаблюють кісткову тканину і опорно-рухову систему в цілому, тим самим збільшуючи ризик перелому ребер.

Як і при будь-якій іншій травмі, при переломі ребра можливі ускладнення. Перелом верхніх ребер може призвести до всіляких пошкоджень аорти і навіть до її розриву. Зламані ребра нерідко пошкоджують легеневу тканину. Дещо рідше зустрічаються випадки травмування печінки, селезінки чи нирок. Тому, підсумовуючи все сказане вище, при наявності ознак перелому ребра рекомендується не пускати ситуацію на самоплив і звернутися в найближчий медичний заклад або до травмпункту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Антиспам *