Субота , 10 Червня 2023
ruuk
Головна / Медицина / Дерматологія / Облисіння у чоловіків — причини і лікування випадіння волосся

Облисіння у чоловіків — причини і лікування випадіння волосся

Для багатьох чоловіків густа грива, це атрибут життєвої сили, краси і мужності. Їм складно прийняти прогресуюче випадання волосся. Нижче наведені основні відомості про облисіння у чоловіків, причини і лікування даного захворювання

Облисіння у чоловіків - причини і лікування
Надмірне випадіння волосся може бути наслідком поганого харчування, довготривалого сильного стресу, і навіть підвищеної темпаратури. Це також часта реакція на хіміотерапію та антидепресанти. Іноді така проблема виникає після операції, пов'язаної з великою втратою крові. Найбільш поширеною формою облисіння є, однак, чоловіче облисіння (андрогенна алопеція). Вона стосується близько 60% чоловіків старше 50 років. Цей тип облисіння часто починається у віці 16-20 років і є спадковим.

Випадання волосся, що посилюється з віком, є природнім фізіологічним процесом, пов'язаним з наявністю чоловічих статевих гормонів. Чи буде чоловік лисіти, в основному залежить від похідної чоловічого статевого гормону тестостерону, яка називається дигідротестостерон (ДГТ).

ДИГІДРОТЕСТОСТЕРОН діє на волосяні фолікули – результатом є те, що замість міцного і довгого волосся, вони починають виробляти коротке і тонке. Зрештою, фолікули будуть виробляти тільки ніжний ворс, такий самий, який росте носі або на лобі.

 

Чистіть волосся (краще всього вранці і ввечері), проводячи щіткою по волоссю. Завдяки цьому буде видалена частина жиру з волосся, а шкіра очиститься від відмерлих клітин і лупи.

 

На здоровій голові близько 10 відсотків волосся знаходиться у фізіологічній фазі спокою, а випадання близько 100 волосин в день є природним. Кожен волосок зростає в середньому на 1 см на місяць протягом 2-6 років. Скорочення періоду росту волосся, і подовження періоду спокою волосяної цибулини призводить до мініатюризації фолікулів і облисіння. Варто знати, що більшість лисіючих чоловіків не втрачають волосся швидше, ніж інші. Однак у них на місці волосся що випало не росте нове.

Етапи андрогенного облисіння у чоловіків.

  1. Спочатку утворюються залисини (затоки), тобто невеликі дефекти волосяного покриву в передніх частинах голови.
  2. З часом первісна лінія росту волосся пересувається вище – створюючи «високий лоб» – традиційну ознаку чоловічого облисіння.
  3. Якщо процес надмірного випадіння не буде зупинений, то, відповідно, волосся під впливом ДГТ (dht), поступово стоншується на центральній частині голови і маківці.
  4. На пізніх стадіях облисіння витончення охоплює волосся практично по всій голові.
  5. Остання стадія-це вже повна лисина. Як правило, найдовше тримається волосся на потилиці та скронях (воно генетично відрізняється від волосся на тім'яній частині). Волосся, що залишається на голові є стійким до ДГТ.

Облисіння у чоловіків – причина в генах

Деякі чоловіки є носіями так званого гена облисіння, який найчастіше передається по батьковій лінії. Спадкова алопеція відзначається у 2/3 випадків. Починається вона, як правило, зі скронево-лобної області, де утворюються залисини. Волосся може також рідшати над чолом і на маківці, в той час як на периферії його густота зменшується незначно. У одних цей процес проходить швидше, в інших повільніше. Важка стадія такого облисіння починається у віці 16-18 років і швидко прогресує, повне облисіння настає, як правило до 40 років.

Облисіння у чоловіків і себорея

У більшості чоловіків облисіння супроводжується надмірною секрецією шкірного сала, за що несуть відповідальність чоловічі статеві гормони. Помітному витонченню волосся передує жирна лупа (жовтувате вологе лушпиння), яка може супроводжуватися себорейним дерматитом (червонуваті злущувані плями на шкірі голови). Ці нездужання можуть призвести до посилення випадання волосся.

Однією з причин виникнення обох захворювань є надмірний ріст мікроорганізмів сімейства дріжджових грибків роду pityrosporum ovale. Тому в разі жирної лупи та себорейного дерматиту дерматологи рекомендують засоби, які гальмують розвиток мікроорганізмів, зокрема, лікувальні шампуні з антигрибковою і антисеборейною дією, які переважно містять похідні імідазолу, сульфат селену, піритіон цинку (продається в аптеці без рецепта).

Лікування облисіння у чоловіків

Лікування облисіння повинно проводитися під контролем дерматолога. Використовуються засоби, що містять амінексил і міноксидил, які впливають на випадіння волосся, покращуючи циркуляцію крові шкіри голови. Збільшується фаза росту і спокою волосся, і скорочується фаза випадання. Кращий ефект спостерігається у людей до 40 років, у яких залисини не перевищують 10 см в діаметрі. Перші результати відростання волосся помітні після 2-4 місяців регулярного використання засобів (2 рази в день), а найкращі результати приблизно після року застосування.

Найбільш ефективним засобом, що блокує випадіння волосся і стимулює його відростання є фінастерід. Він блокує перетворення тестостерону в ДИГІДРОТЕСТОСТЕРОН, що є безпосереднім винуватцем облисіння. У 90% чоловіків, що перенесли лікування, був зупинений процес облисіння, а приблизно 60% може розраховувати на відновлення росту волосся. Лікування вимагає терпіння коштує не дешево. Перші ефекти у вигляді припинення випадіння волосся можна спостерігати після 3-5 місяців.

Однак самий радикальний метод лікування — трансплантація.

Методи пересадки волосся

  • Шматки шкіри з добре розвиненими волосяними фолікулами пересаджують в місце найбільшого облисіння. Щоб покрити невелику залисину, необхідно близько 150 імплантатів. Відновлення волосяного покриву чекають 6 місяців.
  • Невеликі ділянки шкіри, які містять від 1 до 15 волосин пересаджують з задньої або бічної частини голови на місце залисин. Мініпересадки по декілька волосин, дають кращі результати, але цей спосіб дорожчий і вимагає багато часу. Іноді треба 700 таких трансплантацій, щоб прикрити лисину. Ефекту чекають близько 2-х років.

Сподіваємося, що наведена тут інформація про облисіння у чоловіків його причини і лікування буде Вам корисна. Всього доброго! Будьте здорові!

Читайте також

Абдомінальна пластика живота

У двадцять першому столітті суспільством пред'являються підвищені вимоги до зовнішності людини. Всім зрозуміло, що великий ...