Понеділок , 29 Травня 2023
ruuk
Головна / Медицина / Рак / Лікування раку простати

Лікування раку простати

Рак простати – цей страшний діагноз передбачає злоякісну пухлину передміхурової залози. Як правило, це захворювання виявляють чоловіки старше 50 — 60 років, не знаючи, що пухлина формується вже у віці 30 — 40 років. У цей період вона перебуває в прихованій фазі, повільно переростаючи в стадію, яка призводить до того, що сечовий міхур втрачає свої функції, перестає скорочуватися.

Prostate-cancer-treatment

Діагностика

Діагностика простати включає в себе кілька методів:

  1. Докладна бесіда з лікарем. Хворий повинен розповісти про симптоми, про характер сечовипускання, були чи є в родині хтось, хто переніс це захворювання.
  2. Дослідження пальцево ректальне. Це найбільш дієвий і інформативний прийом на сьогоднішній день, тому що передміхурова залоза розташовується близько до передньої стінки прямої кишки, і при дослідженні не важко визначити стан, хворобливість і розміри залози.
  3. Вивчення цитологічного секрету простати, допомагає виявити наявність злоякісних клітин.
  4. Після первинних прийомів, пацієнт проходить повний комплекс досліджень: ультразвук, біопсія, урографія, рентген, комп'ютерна томографія, радіоізотопне дослідження.

Лікування

Медикаментозне лікування

Лікування проходить за допомогою гормональних препаратів. Гормони знижують кількість тестостерону, тим самим зменшують швидкість розвитку метастаз і ракових клітин. Але, на жаль, повного вилікування за допомогою гормонів, не домогтися, однак поліпшення в стані хворий відчує, і не так болісно буде переносити симптоми.

Променеве лікування

Це опромінення безпосередньо самої простати радіоактивними випромінюваннями. Підбирається індивідуально для кожного пацієнта, але частіше хворим, яким оперативне втручання протипоказане. Променеве лікування покращує загальний стан пацієнта, полегшує симптоми. Для того, щоб підвищити ефективність променевого лікування, додають медикаменти.

Оперативне лікування

Проводиться в тому випадку, коли злоякісна пухлина дала метастази і рекомендовано видалення всієї передміхурової залози. При успішній операції, людина повністю виліковується від недуги і наслідків для здоров'я не спостерігається.

Читайте також

Рак грудей у чоловіків

Рак грудей у чоловіків є досить рідкісним онкологічним захворюванням, але, на жаль, він теж існує. ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Антиспам *