Понеділок , 29 Травня 2023
ruuk
Головна / Лікування / Масаж / Лікувальний масаж спини

Лікувальний масаж спини

Масаж є ефективною процедурою при наявності багатьох захворювань, у тому числі остеохондрозу, радикуліту і навіть бронхіту. Зрозуміло, приступаючи до масажу без підготовки можна нашкодити людині, що відчуває сильний біль.

Therapeutic-massage

При сильному болі виконуйте легкий масаж, орієнтуючись на стан хворого. Як і у всіх процедур, масажу є певні протипоказання. Перш ніж приступити до виконання масажу, необхідна консультація лікаря. Основними протипоказаннями є – гіпертонія, лихоманка, гострі інфекційні захворювання, а також вугровий висип. Перед початком процедури масажу необхідно вимити руки з милом, нігті на руках повинні бути акуратно підстрижені, щоб не пошкодити поверхню шкіри хворого.

Прекрасним доповненням до масажу спини може послужити масаж стоп, який служить відмінною профілактикою багатьох захворювань ніг, включаючи плоскостопість, а також дозволяє поліпшити циркуляцію крові в стопах, тим самим оздоровлюючи весь організм.

Хворого покласти на тверду, рівну поверхню на живіт, без подушки, руки вздовж тулуба. Якщо у вас немає кушетки, можна укласти хворого на підлогу, де розстелений килим, на килимі розстелити простиральце. Перед початком масажу змастити спину хворого спеціальним масажним кремом, або просто дитячим кремом, щоб під час виконання процедури масажу ваші руки ковзали по спині хворого. Існує спеціальна техніка масажу, яка ґрунтується на чотирьох принципах: погладжування, розтирання, розминання, погладжування. Лікувальний масаж спини необхідно починати з погладжування подушечками пальців або долонею, рухаючись від хребта в сторони. Погладжування розігріває м'язи перед масажем, погладжувати слід не поспішаючи, без натиску.

Тривалість погладжування становить близько двох хвилин, а потім переходимо до розтирання спини. Розтирання робиться зверху — вниз подушечками пальців, рухи нагадують, ніби ви намагаєтеся стерти якийсь напис. Шкіра спини при цьому червоніє, розтирання також триває дві хвилини. За розтиранням потрібно перейти до розминки, також рухаючись зверху вниз, розминаючи спочатку одну половину спини, потім іншу половину. При розминанні застосовуйте різні прийоми (затиски, перекати, щипки), після виконання серії розминань, знову виконуйте погладжування, потім знову розминання. Після трьох циклів розминання і погладжування потрібно злегка поляскати по всій поверхні спини всією долонею, потім перейти до виконання погладжування.

Це приблизна схема лікувального масажу, ви можете імпровізувати, але не забувайте при розтиранні і розминанні питати, які відчуття переживає хворий. Щоб удосконалити свої навички в лікувальному масажі спини, запишіться на курси масажистів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Антиспам *