Понеділок , 29 Травня 2023
ruuk
Головна / Медицина / Гінекологія / Коли відбувається овуляція у жінок

Коли відбувається овуляція у жінок

Кожна майбутня мама, яка стежить за своїм здоров'ям і планує вагітність, повинна знати, коли відбувається овуляція у жінок. Не завжди зачаття відбувається з першого разу, щоб шанси збільшилися, необхідно стежити за менструальним циклом.

Коли відбувається овуляція у жінок

Якщо організм функціонує нормально, овуляція може відбутися один раз у місячний цикл, але під дією гормональних препаратів, сильних переживань, а також при бурхливому статевому акті овуляції може відбутися відразу дві або жодного разу, це теж варіант норми. Коли овуляція не відбувається зовсім, потрібно бити тривогу, така ситуація потребує допомоги лікаря-спеціаліста.

Всього лише невеликий період в циклі, коли відбувається овуляція, є ймовірність до зачаття, в дні, що залишилися завагітніти вдається не завжди, оскільки яйцеклітина має життєздатність близько доби і менше при попаданні в маткову трубу.

На відміну від яйцеклітини, сперматозоїд живе трохи довше, він повинен чекати вихід яйцеклітини в матковій трубі, тому кожній жінці потрібно вести запис, коли відбувається овуляція.

Яйцеклітина виходить приблизно за чотирнадцять днів до початку місячних, причому якщо цикл не має регулярності, то цей відрізок часу визначати досить проблематично. Допоможуть визначити наявність овуляції деякі ознаки: підвищене сексуальне бажання; піхвові виділення у вигляді білка курячого яйця; переймоподібний біль в області яєчників (овуляторний синдром); зміни показників базальної температури.

В даний час існує ще один досить зручний спосіб визначення, коли яйцеклітина виходить, можна скористатися тестом на овуляцію, який продається в аптеці. З допомогою тесту визначається лютеїнізуючий гормон, точніше фаза його зростання. Якщо результат тесту буде позитивний, то цей проміжок часу необхідно використовувати для інтимних відносин.

Якщо овуляція не відбулася, лікар-гінеколог на УЗД може відстежити настання терміну овуляції. Це потрібно робити регулярно протягом циклу.

Вимірювання базальної температури відбувається щодня вранці. Відразу після сну, за допомогою введення у пряму кишку звичайного термометра. Наявність провалу в графіку температури свідчить про те, що відбувається овуляція. Даний метод не є цілком достовірним.

Як відомо, в період овуляції повністю змінюється консистенція і структура слизу, що знаходиться в каналі шийки. Саме в цей період слиз активно сприяє проникненню сперматозоїдів в матку. У зв'язку з цим виникають своєрідні виділення з піхви.

Коли у жінки відбувається овуляція, це дозволять дізнатися не тільки сучасні методи аналізів, але і відчуття самої жінки.

Читайте також

Причини позаматкової вагітності

Як стверджують фахівці, позаматкова вагітність трапляється у жінок досить рідко. Згідно зі статистикою ця патологія ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Антиспам *