В даний час катаракта є найпоширенішою хворобою, при якій людина повністю втрачає зір. За статистикою цим захворюванням щороку захворює більше мільйона всього населення нашої планети.
Варто зазначити, що в основному катаракта вражає літніх людей. При цьому твердження, що помутніння кришталика очей є наслідком старіння, в корені не вірно.
В офтальмології зниження прозорості кришталика ока називається катарактою. Тіло кришталика каламутніє або набуває специфічний колір. Ступінь погіршення зору при цьому залежить від стадії помутніння кришталика, а також від області катаракти. Бувають випадки, коли в результаті помутніння кришталика наступає повна сліпота.
Помутнінню кришталика може сприяти безліч причин, наприклад, куріння. Також широко відомі фактори фізичного впливу. До цього різновиду катаракти можна віднести так звану термічну катаракту, тобто сформовану під впливом високих температур і променеву – отриману в результаті іонізуючого випромінювання. У людей, які проживають або працюють у сонячних країнах, особливо в пустельній, посушливій місцевості ризик помутніння кришталика значно зростає. Але стареча катаракта, все ж займає перше місце по популярності.
Численні дослідження неодноразово підтверджували, що бета-каротин дозволяє зупинити розвиток помутніння кришталика, а в деяких випадках запустити цей процес назад. Як відомо, бета-каротин – це ні що інше, як вітамін а, міститься в свіжих овочах, зокрема в моркві, а також мускусній дині, звичайному гарбузі і абрикосах. Величезну кількість бета-каротину можна знайти у листяних темно-зелених овочах – брокколі і капусті.
Вітамін C чудово підходить для профілактичних цілей. За статистикою практично кожен хворий катарактою страждає дефіцитом вітаміну C. Достатньо всього лише 500 міліграмів для захисту кришталика ока.