Субота , 10 Червня 2023
ruuk
Головна / Здоровий спосіб життя / Психологія / Депресія і як з нею боротися

Депресія і як з нею боротися

У наш непростий час депресія рідко кого залишає в спокої. Депресія виникає миттєво, їй передують стреси, життєві негаразди, конфлікти.

Young man sitting looking upset

Якщо людина дуже часто відчуває стрес на роботі або в родині, то з часом відбувається накопичення негативних емоцій. Цей стан викликає постійну тривогу, відчуття небезпеки, незадоволеності. Дуже часто з'являється симптом «розбитого серця», що означає часті аритмії «перебої» у роботі серця. Також побічними ефектами є запаморочення, нудота, а іноді рідкий стілець. З плином часу депресія стає хронічною, що дуже заважає якості життя. Хочеться відгородитися від усього світу, закутавшись з головою під ковдру, щоб нікого не бачити і не чути. Все стає нікчемним і байдужим, виникає небезпека суїцидальних спроб. Щоб не ускладнювати ситуацію, необхідно терміново звернутися до досвідченого психотерапевта або психіатра. Лікар допоможе розібратися в проблемі і призначить антидепресанти.

Деякі люди можуть боятися приймати лікування, яке призначив психотерапевт. Ці побоювання марні, тому що дані ліки не викликають залежності. Так, наприклад, якщо сильно розболівся зуб, відбулося його руйнування, ми не можемо самостійно вилікувати його без стоматолога. Точно також і депресія, якщо хвороба затягнулася, необхідно йти до фахівця. Таким чином, ви швидше знайдете попередній стан навіть радість життя. Якщо ви віруюча людина, йдіть до священика, тільки не сидіть склавши руки.

Якщо депресія має легку форму, то можна скористатися рекомендаціями, які полегшують тяжкий стан. Одним з найбільш дієвих методів, э рух, можливо в спортзалі або басейні. Слід змінити обстановку, оточуючу вас дійсність. Це може бути поїздка за місто, турпохід, відпочинок на морі.

Важливим моментом у досягненні успіху по боротьбі з депресією є те, що стрес не треба тримати в собі. Обов'язково проговорюйте ситуацію. Якщо вам не з ким поділитися, можна написати лист з детальним описом ваших переживань, а потім спалити або порвати його.

Всім відомо, що хворобу краще попередити, ніж лікувати. Те ж саме відноситься до депресії. Відволікайтеся, тренуйте себе при перших проявах тривоги. Складайте розклад на день, щоб у вас не було марного гаяння часу. Їжте шоколад, халву, фрукти і ягоди, морозиво, горішки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Антиспам *