Понеділок , 29 Травня 2023
ruuk

Бережіть печінку

Організм людини по праву можна назвати однією з найскладніших систем, важливою деталлю в якій виступає печінка. В її обов'язки входить не тільки участь в процесі перетравлювання їжі, але також знешкодження токсичних речовин, виведення їх з організму, печінка виконує функцію контролю над балансом вітамінів і виводить їх надлишки. На цьому дії печінки не закінчуються.

Take-care-of-your-liver

Деякі лікарі стверджують, що велика кількість функцій печінки людини прирівнюється до числа хвороб цього органу. Варто відзначити, що більшість захворювань виникають з вини самої людини, але деякі з'являються в результаті інфекцій і вірусів. Гарантовано захиститися від них не вдасться, тому слід регулярно проходити обстеження.

Гепатит є однією з найнебезпечніших хвороб печінки. У природі він існує двох видів: вірусний і невірусный. Також всім відомо, що гепатит підрозділяється на A, B, C та інші. У групах А і Е – захворювання протікає гостро, але повністю виліковується, більшість інших різновидів не піддаються повному лікуванню, і з часом переростають у хронічні. Лікування гепатиту не можна назвати легким і швидким процесом, щоб досягти успіху потрібно точне виконання всіх розпоряджень, що надані лікуючим лікарем. Якщо хворий спробує повернутися до звичайного життя, відновить шкідливі звички, хвороби печінки проявляться з новою силою.

Як правило, запущені або недоліковані захворювання печінки призводять до трагічних наслідків. Здорова тканина поступово змінюється рубцевою, що заважає нормальному виконанню функцій печінки. Нерідко наслідками недбалого ставлення до свого здоров'я стають такі смертельні хвороби як рак і цироз печінки.

До слова сказати, сучасна медицина цілком досягла успіху в лікуванні печінки. В даний час проводиться цілий комплекс різних методик щодо усунення хвороб, в особливо складних ситуаціях застосовується пересадка органа. Основною умовою успішності є своєчасне виявлення захворювання.

За статистикою, більша частина хвороб печінки проходять непомітно. З'являються такі симптоми, як слабкість, постійна втомлюваність, нервозність, можливі порушення пам'яті, неприємні відчуття в черевній порожнині. Тому, якщо ви помітите у себе подібні симптоми, краще не зволікати, а пройти комплексне обстеження в медичному закладі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Антиспам *