Понеділок , 29 Травня 2023
ruuk
Головна / Медицина / Органи черевної порожнини / Асцит при цирозі печінки

Асцит при цирозі печінки

При асциті відбувається накопичення рідини в черевній порожнині. Причиною надлишкового утворення рідини в животі найчастіше є онкологічні захворювання печінки. Особливо швидке заповнення черевної порожнини рідиною відбувається при цирозі печінки в останній стадії захворювання.

Ascites-in-liver-cirrhosis

Надмірна кількість рідини призводить до порушення роботи сусідніх органів, які починають працювати з підвищеним навантаженням, з-за втрати солей з'являється білкова недостатність. Швидкість накопичення рідини в черевній порожнині залежить від конкретного захворювання, якщо скупчення рідини менше літра, то діагностика асциту буває важкою.

Зазвичай рідина накопичується в досить короткий термін і у великій кількості, при цьому шкірний покрив на череві надмірно розтягується, з'являється судинний малюнок на шкірі, пупок випинається.

Одночасно з асцитом при цирозі печінки можуть набрякати ноги, тому що з'являється дефіцит білка. При виникненні асциту при цирозі печінки госпіталізація обов'язкова, бо виникнення рідини може спричинити за собою розмноження гнильних бактерій в черевній порожнині.

Прибрати рідину із черевної порожнини і запобігти її повторній появі можливо тільки в стерильних умовах або в стаціонарі, де лікар-хірург зробить прокол спеціальним інструментом, який називається троакара. За один сеанс пункції черевної порожнини має вийти не більше п'яти літрів рідини, якщо повторно рідина накопичується дуже швидко, то це може свідчити про прогресування основного захворювання.

Поряд з проведенням пункції з асцитом при цирозі печінки, призначаються сечогінні препарати (під контролем аналізів сечі) і функції нирок і печінки. Щоб ускладнення звести до мінімуму, необхідно ретельно дотримуватися лікарняного режиму, приписів лікаря, дієти, зважаючи на те, що сучасна медицина володіє безліччю лікарських засобів і методів для боротьби з цирозом печінки.

Цироз печінки розвивається при захворюванні на вірусні гепатити «В» і «С», а так само причиною може служити алкогольна дистрофія печінки. Алкоголь руйнує клітини печінки, а на місці зруйнованих ділянок печінки, утворюється фіброзна (сполучна) тканина, а клітин печінки стає все менше і менше.

Таке ж руйнування відбувається під впливом інфекційних гепатитів. У печінці утворюється підвищена кількість токсинів, що отруюють організм.

Іноді людина сама в змозі запобігти руйнування печінки, почавши своєчасно лікування, не допускаючи останньої стадії. Профілактикою служить запобігання від зараження гепатитами (безпечний секс, відмова від наркотиків), тверезий спосіб життя. Якщо зараження відбулося, потрібно встати на «Д» облік і постійно спостерігатися у лікаря, при необхідності проводити лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Антиспам *