Четвер , 30 Березня 2023
ruuk
Головна / Лікування / Ліки та препарати / Антигельмінтні препарати для людини

Антигельмінтні препарати для людини

Для лікування гельмінтозів у людини застосовують антигельмінтні препарати, хімічного походження. Раніше призначалися кошти від глистів рослинного походження, такі як екстракт чоловічої папороті, хеноподіевое масло, цитварний полин і т.д., на відміну від рослинних препаратів, синтетичні, вважаються менш токсичними і високоефективними.

антигельмінтними препаратами для людини можна позбавитися від різного виду хробаків, ці препарати поділяються на дві групи: широкого спектру дії і вузького спектра дії. Антигельмінтні засоби вузького спектра ділять на ефективні проти круглих глистів, інакше нематод (протівонематозние), і засоби проти плоских глистів (протівоцестодозние), проти сосальщиков (протівотріматодозние).

До протівонематозним лікарських засобів від гельмінтів відноситься піперазин, який ефективний для лікування аскариди, як антигельмінтний препарат для людини, так і для тварин, що порушує роботу нервово — м'язової діяльності аскариди. Препарат малотоксичний, тому що не призводить до загибелі глистів, а лише паралізує їх, що ліквідовує небезпеку отруєння продуктами розпаду паразитів. Рекомендується повісті повторний курс лікування. З побічних ефектів даного препарату, можливі болі в животі, слабкість м'язів, головні болі, запаморочення, нудота, тремтіння в кінцівках.

Антигельмінтні препарати для людини Наступний препарат левомізол, ефективний проти аскарид, анкілостомозу, анкилостомидоза, Трихоцефальоз, ентеробіозу. Під дією левомізол, на паразитів виявляється паралітичну дію і вони залишають організм людини через добу після випитого ліки. Крім антигельмінтних властивостей, левомізол має імуномодулюючий властивістю. Побічні дії полягають у можливому виникненні нудоти, блювоти, запору або проносу, депресії, нервозності, іноді безсонні, порушенні нюху і смаку, підвищення температури тіла.

Протівонематозное засіб — івермектин , ефективно по відношенню до позакишкові нематодоз, порушуючи провідність нервових імпульсів глистів, викликає їх паралізації і смерть, вбиваючи незрілі форми, не впливаючи на дорослих черв'яків. Свербіж шкіри і збільшення лімфовузлів, може бути побічною дією.

Протівоцестозний препарат, що паралізує стрічкових глистів — ніклозамід, що відрізняється від інших засобів найменшими побічними діями, можливі пронос і свербіж шкіри. Протипоказаний вагітним, літнім, при анемії, виразці, порушення функції печінки і нирок.

Антигельминтное засіб, що відноситься до широкого спектру дії — альбендазол , особливо ефектний при ехінококозі, а так само при змішаних гельмінти, особливо стрічкових. Є антігельмінтним препаратом для людини і для тварин, що призводить до смерті паразитів. Серед побічних реакцій, можуть бути всі перераховані вище.

Так само до препаратів широкого спектра дії відноситься мебендазол, який застосовується при змішуванні гельмінтозі, а так само при аскаридозі, ентеробіозі, Трихоцефальоз. Порушує метаболізм клітин глистів, призводить до їх загибелі. Можливі побічні дії на організм людини наявність нудоти, блювоти, болю в животі, рідкий стілець, анемія, випадання волосся.

Вибір серед безлічі антигельмінтних препаратів для людини повинен зробити лікар, після проведення спеціальної діагностики та визначення виду глистових інвазій, самолікування може призвести непоправної шкоди організму.

Поряд з лікуванням призначеними препаратами, які необхідно застосовувати всією сім'єю, рекомендується застосовувати гігієнічні заходи.

Читайте також

Амитриптилин и алкоголь

Амітриптилін і алкоголь

Лікарський засіб амітриптилін є антидепресантом, який належить до групи інгібіторів, що має седативну дію. Амітриптилін ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Антиспам *