Воскресенье , 19 сентября 2021
ruuk
Главная / Маніакально-депресивний психоз — симптоми

Маніакально-депресивний психоз — симптоми

Маниакально-депресивний психоз (МДП) – хвороба, не вивчена до кінця. Не виявлені і всі причини, що сприяють її виникненню. До відомих відносять спадковість і сприйнятливу до хвороби конституцію людини, .

Маніакально-депресивний психоз

Маніакально-депресивний психоз може розвинутися після 30 років, але відсоток виникнення невеликий – всього 1% всіх чоловіків і жінок.

Таку назву хвороба має не випадково. Головними її симптомами є чергування двох фаз – маніакальної і депресивної. Кожна з них може тривати від трьох місяців до півтора років.

Ознакою початку хвороби є прояв однієї з цих фаз. Потім, з плином часу виникає їх чергування. Причому, фаза, для якої характерні пригніченість, відсутність настрою (депресивна), спостерігається набагато частіше. Це може бути пов'язано з тим, що в маніакальному стані хворий не завдає багато клопоту, і фаза протікає більш непомітно.

Симптомами депресивної фази є пригніченість настрою, загальмованість у рухах і мові, інтелектуальна загальмованість. У хворого спостерігається прискорене серцебиття, зіниці стають розширеними. Основні думки, що виникають в голові хворого, спрямовані на нікчемність свого існування. На цій стадії не рідкісні випадки спроб самогубства. При прояві депресивної стадії необхідно, щоб з хворим постійно хтось перебував, оточити його турботою і увагою.

Друга фаза (маніакальна) має абсолютно протилежні симптоми. Вона характеризується підвищеним настроєм, мовним, інтелектуальним, руховим збудженням. З наростанням фази нерідко виникають маячні, фантастичні ідеї. У хворого виникає відчуття, що він все може, все вміє. Майже на половину знижується потреба у сні, для відпочинку достатньо 3-4 годин. Також, у зв'язку з тим, що всі процеси в організмі прискорюються, у хворого спостерігається зниження маси тіла.

Ці фази не чергуються відразу. Між ними людина відчуває себе цілком здоровою, раціонально мислячою і здатною вести звичайне життя. Але, якщо не вжити заходів і не почати лікування цього захворювання, то симптоми маніакально-депресивного психозу починають перемежовуватися значно частіше.

Головне при виникненні хвороби – вчасно розпізнати її і відвести хворого до лікаря, де йому буде призначено курс лікування.

Читайте также

Телевидение — электронный наркотик

К информационным зависимостям, как Вы уже знаете, относится зависимость к телевидению. Телемания – так называется ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Антиспам *