Субота , 10 Червня 2023
ruuk
Головна / Здоровий спосіб життя / Альтернативна медицина / Застосування червоної горобини у народній медицині

Застосування червоної горобини у народній медицині

Червона горобина – це ягода дуже багата всілякими корисними речовинами. За змістом каротину, наприклад, вона дуже сильно перевершує багату каротином моркву. Вітаміну С в ній в рази більше, ніж у лимоні. Так само у великій кількості присутні вітаміни групи В, вітамін РР, вітамін А. Мікроелементи, кислоти та дубильні речовини теж представлені в достатку. Саме завдяки великому вмісту корисних елементів так широко поширене застосування червоної горобини у народній медицині.

Застосування червоної горобини у народній медицині

Для отримання лікувального ефекту з ягід горобини готують відвари, сиропи, джеми, варення, соки та кисілі. Так само ягоди горобини сушать при заготівлі про запас.

Горобина має яскраво виражені бактерицидні властивості. Це дозволяє використовувати її в лікуванні сальмонельозів, стафілококових інфекції. Сік горобини здатний перешкоджати зростанню і розмноженню грибкових, цвілевих паразитів. Так само завдяки цим властивостям кашку з листя горобини використовують для загоєння ран. Перетерті в кашку ягоди використовують для знищення бородавок.

Людям, які страждають від серцево-судинних захворювань, рекомендують вживати в їжу горобину, тому що вона сприяє зміцненню стінок судин і сприяє виведенню зайвого холестерину. Саме тому плоди горобини рекомендують використовувати при лікуванні атеросклеротичних бляшок. Соком рекомендують лікувати геморой, роблячи місцеві примочки. При запорах рекомендують приймати свіжо вичавлений сік по 100 мл тричі на день.

Речовину амігдалин, виділену з горобини, застосовують фармацевтичної промисловості, для створення препаратів радіо і рентгеноблокуючої дії.

В сучасній фармацевтиці існує безліч препаратів з вмістом горобини. Настоянки, водні і масляні розчини, препарати проти запалення і мікробів, сиропи. Так само горобина входить в вітамінні трав'яні збори.

Але у застосуванні горобини є і ряд протипоказань. Наприклад, вагітним категорично забороняється прийом препаратів, що містять горобину. Так само уникати таких препаратів слід людям, що страждають від тромбофлебіту, при виразках шлунка і кишечника, при гастритах з підвищеним вмістом шлункової кислоти. Враховуючи все це, перш ніж почати прийом препаратів, що містять горобину, порадьтеся з вашим лікарем і пройдіть необхідні обстеження.

Читайте також

Лікування холециститу травами

В наш час кількість людей, які страждають холециститом, значно збільшилася. Холецистит – це запалення слизової ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Антиспам *