Субота , 10 Червня 2023
ruuk
Головна / Медицина / Кровоносна система / Захворювання судин нижніх кінцівок

Захворювання судин нижніх кінцівок

Варикоз або варикозна хвороба проявляється у вигляді розширених і вузлуватих вен. Будь-яка вена може стати варикозною, але найчастіше такі явища спостерігаються на ногах і ступнях. Це відбувається з-за того, що при ходьбі або тривалому перебуванні у вертикальному положенні підвищується тиск у венах нижньої частини тіла.

Vascular-disease-of-the-lower-extremities

Для багатьох людей, варикозне розширення вен і судинних зірочок — просто косметичний дефект. У ряді випадків варикоз може викликати ниючі болі і дискомфорт. Іноді така хвороба призводить до більш серйозних проблем. Варикозне розширення вен може свідчити про більш високий ризик виникнення інших проблем кровообігу.

Лікування варикозу може включати як амбулаторні заходи, такі як компреси, креми і мазі, так і більш серйозні методи, спрямовані на блокування або навіть видалення судин.

Не існує способу для повного запобігання цій недузі. Але поліпшення кровообігу і м'язового тонусу може знизити ризик розвитку варикозного розширення вен або прогресування захворювання. Такі ж заходи можна вжити для зняття дискомфорту при варикозних венах. Дотримання наступних простих правил допоможе запобігти варикозному розширенню вен:

  • ведіть спортивний спосіб життя;
  • контролюйте вагу тіла;
  • віддавайте перевагу їжі з високим вмістом клітковини та низьким вмістом солі;
  • уникайте високих каблуків і щільних панчішно-шкарпеткових виробів;
  • частіше піднімайте ноги вгору;
  • регулярно міняйте положення тіла коли стоїте .

Слід зазначити, що вузли і розширені вени можуть зустрічатися не тільки на ногах. Схожа проблема судин в ряді випадків призводить до необхідності лікування геморою.

Іншим поширеним захворюванням ніг є атеросклероз судин нижніх кінцівок. Це захворювання, як правило, пов'язано з закупоркою артерій ніг. Найбільш часто блокування є результатом хронічного накопичення твердих жирних субстанцій (склерозування артерій) всередині слизової оболонки стінок артерій ніг. В кінцевому підсумку це звужує артерії і блокує потік крові, що переносить кисень і поживні речовини до кінцівок. Стегнова та підколінної артерії є основними в системі артеріального кровопостачання нижніх кінцівок і загальне місце для розвитку атеросклеротичної хвороби.

Наявність атеросклерозу в артеріях ніг вагомий показник наявності таких порушень і в артеріях серця і мозку, тому що атеросклероз являє собою загальне захворювання артерій. Атеросклероз нижніх кінцівок може призвести до блокування вен, яке перешкоджає притоку крові. В результаті цього з'являються болі в нозі(ах), незагойні виразки і рани. Тяжкі форми цього захворювання призводять до необхідності ампутації кінцівки.

Захворювань периферичних судин, викликаних атеросклерозом, можуть протікати як з симптомами так і без симптомів. Наявність симптомів залежить від ступеня зменшення припливу крові до м'язів ніг.

Лікування атеросклерозу судин нижніх кінцівок може проводитися як з використанням консервативних, так і хірургічних методів. Часто поліпшити стан можна шляхом зміни способу життя. Відмова від куріння і правильно підібрана програма спортивних вправ часто дозволяють полегшити симптоми і попередити подальше прогресування захворювання. Серед хірургічних методів лікування атеросклерозу часто використовують ангіопластику і стентування.

Читайте також

Як уберегти себе від інсульту

Інсульт – це удар по головному мозку. Звучить як вирок. Давайте розберемося, як уберегти себе ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Антиспам *