Субота , 10 Червня 2023
ruuk
Головна / Здоровий спосіб життя / Психологія / Як впоратися зі стресом самостійно

Як впоратися зі стресом самостійно

Болі в шиї і потилиці, постійне напруження, нервозність, загальна слабкість і відсутність енергії. Може бути, це перші ознаки стресу? Останнім часом темп життя значно зріс, а підвищене психологічне навантаження і брак часу робить для більшості людей просто необхідними знання того, як впоратися зі стресом самостійно.

Як впоратися зі стресом самостійно

На різних етапах свого життєвого шляху, людина не раз зазнає стресових ситуацій. Сама назва «стрес» трактується лікарями, як захисна реакція організму при впливі зовнішніх факторів.

При стресовій ситуації в організмі людини виділяється адреналін. Його основна функція – змусити організм виживати. Стрес може призвести до безсоння, головних болів, депресії.

Занадто яскраві позитивні емоції можуть викликати еустресс. Це несильний вид стресу, який при позитивних емоціях мобілізує організм. На противагу їй існує дистрес, спричинений негативними емоціями. З цим видом стресу організм не в змозі боротися самостійно. Дистрес негативно впливає на здоров'я людини, великої шкоди він завдає імунній системі. Вважається, що більшість хвороб виникають саме від стресу.

Варіантів як впоратися зі стресом безліч. Головним ліками служить емоційний настрій людини. У стресових ситуаціях важливо вміти розслабитися, відпустити тривожні думки. Подивитися на ситуацію об'єктивно, з боку. Хорошими антистресовими ліками служать позитивні емоції. Побільше посмішок та позитивних думок допоможуть подолати життєві негаразди.

У боротьбі зі стресом допомагають фізичні вправи, зарядка, навіть звичайні піші прогулянки. Заняття спортом зміцнюють організм, і йому легше справлятися зі стресом.

Найчастіше людина звалює на себе масу проблем, для вирішення яких у нього немає ні засобів, ні часу. Потрібно навчитися планувати свій день так, щоб не було відчуття «я нічого не встигаю».

Відмінним закінченням важкого дня служить розслаблююча ванна, масаж. Ці процедури здатні зняти психологічне і фізичне напруження. Проводити їх краще перед сном.

Сон при стресі теж грає не останню роль. Бажано, щоб був відкритий доступ до свіжого повітря. Під час сну і відпочинку організм відновлюється. І якщо не дати йому відпочити, то наслідки можуть бути досить серйозними.

Важливо обмежити вживання кави, продуктів, що містять кофеїн, сигарет, алкоголю. Всі ці речі не розслаблюють, а, навпаки, можуть посилити стан тривожності.

Всі наведені вище рекомендації спрямовані не тільки на вирішення завдання, як впоратися зі стресом. Їх дотримання послужить так само прекрасною профілактикою стресових станів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Антиспам *