Професійні стоматологи в один голос стверджують, що найкращим профілактичним засобом для лікування пародонтозу є правильна гігієна ротової порожнини. Варто відзначити, що далеко не кожен обиватель точно знає, як правильно чистити зуби. Робити цю процедуру слід вранці до їжі відразу після пробудження від сну.
В процесі обов'язково повинні бути задіяні щічні і мімічні м'язи, необхідно інтенсивними рухами, як можна ретельніше прочищати всі ділянки зубів. Після чищення слід прополоскати рот водою кімнатної температури, використовуйте не менше двох склянок.
Отже, чистка зубів повинна проводитися вранці і ввечері, це повинно стати непорушним правилом для кожної людини. До особливостей якісної зубної щітки можна віднести її розмір, який не повинен перевищувати 25 мм в довжину і 8 мм в ширину, а також обов'язковим є наявність трьох рядів пучків. Для більшості людей оптимальним вважається щітка з еластичною щетиною середньої жорсткості.
Перед кожною процедурою чищення зубів слід ретельно промивати щітку гарячою водою бажано із застосуванням мила, зберігати її необхідно в спеціальній підставці або у звичайному склянці в стоячому положенні.
Відповідаючи на питання про чищення зубів, мабуть, основним моментом служать правильні рухи. Ви не повинні заштовхувати залишки їжі в просторі між зубів. Для цього слід здійснювати вертикальні рухи на верхній щелепі – вниз, а на нижній, навпаки, вгору. Весь процес, як правило, займає від 4 до 5 хвилин.
Також необхідно пам'ятати про поверхню язика, на якому накопичуються різні мікроби. При пародонтозі лікар-спеціаліст нерідко призначає лікувальні полоскання. Більшість стоматологів радять більше уваги приділяти продуктам, які багаті рослинними жирами, а всілякі солодкі кондитерські вироби вживати в їжу якомога менше. Відмінною звичкою є завершення прийому їжі свіжими овочами або фруктами, це не тільки допоможе зберегти здоров'я зубів, але і позитивно позначиться на процесі травлення. Також рекомендується використовувати зубну нитку і ретельно виполіскувати порожнину рота.
Насамкінець, варто сказати, що будь-яке захворювання легше запобігти або вилікувати на ранньому етапі. Тому стежте за станом своїх зубів, правильно чистіть їх і, звичайно ж, обов'язково відвідуйте стоматолога не рідше двох разів на рік.