Лікарський препарат «Вобензим» призначається при різних станах і навіть для посилення ефекту інших лікарських засобів. Необхідно знати, що вобeнзим і алкоголь несумісні, проте його призначають при хронічному алкоголізмі для зняття абстинентного синдрому.
Препарат містить ферменти тваринного і рослинного походження, які надають системну дію на організм. Таблетки вобензиму вкриті оболонкою, яка розчиняється в кишечнику, для того щоб ферменти не руйнувалися в шлунку. Це дозволяє всмоктуватися препарату в кишечнику, потім направлятися кровенному руслу до осередку патологічного процесу.
Дія препарату спрямована на знеболення, поліпшення мікроциркуляції крові, покращення ліпідного обміну, перешкоджання тромбоутворенню, зменшення набряків, зняття запального процесу, підвищення імунітету. Препарат здатний посилювати основну дію інших лікарських препаратів, зменшувати їх побічна дію, як правило, сумісний з іншими препаратами, прискорює процес одужання. Самостійне призначення даного препарату, як і вживання його спільно з алкоголем, може призвести до непередбачуваних наслідків.
«Вобeнзим» відноситься до групи дорогих препаратів, тому поєднувати його з алкоголем, це означає втручання в обмін речовин — ефективність лікування знижується в рази, в результаті гроші на вітер. На зовнішньому вигляді і на загальному самопочутті суміщення «Вобeнзиму» з алкоголем особливо не відбивається, але варто взяти до уваги той факт, що лікування виявиться марним.
Щоб застосувати препарат з метою зняття абстинентного синдрому, вживати міцні спиртні напої не бажано як перед прийманням ліків, так і після. Однак лікар може призначити вобeнзим для полегшення стану при хронічному алкоголізмі на наступний день після похмілля, тому що ферменти препарату виводять токсини з організму, які є причиною гнітючого стану під час абстиненції.
При алкогольній інтоксикації відбувається різка втрата рідини, що сприяє підвищеній в'язкості крові, що загрожує утворенням тромбів — це особливо небезпечно при наявності гіпертонічної хворобі. «Вобeнзим» попереджає загрозу тромбоутворення.
«Вобeнзим» з успіхом застосовують для лікування в різних галузях медицини: хірургії, травматології, неврології, пульмонології, гастрології, кардіології, урології, гінекології, онкології.
Показання до застосування препарату: запальні ураження судин, інфекційні процеси різного генезу, як симптоматичний засіб при новоутвореннях, а так само при хронічних системних запальних процесах.
Якщо «Вобeнзим» призначається лікарем наркологом, то він дасть рекомендації про суміщення спиртного і описуваного препарату, але лікарі, як правило, є противниками такго суміщення.