Субота , 1 Квітня 2023
ruuk
Головна / Медицина / Дерматологія / Видалення підошовних бородавок

Видалення підошовних бородавок

Бородавка – це шкірне захворювання, яке викликається вірусом папіломи людини. Найчастіше вірус проникає в організм через мікротравми, при порушенні цілісності шкірного покриву вірус потрапляє в кров.

Plantar-wart-removal

Потрапляючи в кров'яне русло, вірус розмножується і може тривалий час себе не проявляти, перебуваючи в сплячому стані. Ослаблення організму під дією стресів підриває імунітет, тоді вірус прокидається і починає діяти. Це проявляється появою бородавок на різних місцях тіла, в тому числі і на підошвах ніг.

Підошовні бородавки легко переплутати з натоптишами на стопах, тобто сухими мозолями. Потрібно звернутися до лікаря-дерматолога, для постановки діагнозу, тому що всякі новостворені вирости на шкірі можуть бути злоякісними. Якщо не поспішати з видаленням підошовних бородавок, вони можуть розмножуватися як гриби по всій підошві ніг.

Іноді підошовні бородавки проходять самі по собі, так само раптово, як і з'явилися, а в деяких випадках можуть запалюватися і кровоточити, доставляючи багато неприємностей при ходьбі.

Існує кілька способів видалення підошовних бородавок, в тому числі і народні способи. Найбільш популярним і дієвим є видалення з допомогою лазерного апарату. Цей метод вважається найбільш безпечним, але можуть згодом залишатися шрами.

Також існує видалення підошовних бородавок методом електрокоагуляції, за допомогою припікання струмом високої частоти. Ця процедура безболісна і виконується під місцевою анестезією. Позбавлення від бородавок за допомогою рідкого азоту, ефективна і недорога процедура, після якої не залишається шрамів.

Якщо підошовні бородавки дуже маленького розміру, можна попередньо розпарити ноги, припекти бородавки «суперчистотілом», купленим в аптеці. Народна медицина рекомендує видаляти бородавки сумішшю оцту і товченого часнику. Не малий ефект дає застосування ванночок з вмістом марганцівки або борної кислоти. В яблучний оцет опустити очищену цибулину, через 3 години прив'язати до бородавки на всю ніч, застосовувати до повного зникнення.

Причиною виникнення підошовних бородавок, може служити пітливість ніг, тісне і незручне взуття. Відвідування басейну та сауни передбачає обов'язкову наявність сланців. Не рекомендується ходити босоніж на пляжі, носити чуже взуття.

Дотримання особистої гігієни є важливим чинником у профілактиці зараження вірусами та виникнення бородавок. Після видалення підошовних бородавок рекомендується повноцінне харчування з підвищеним вмістом вітамінів.
Якщо бородавки після проведених процедур з'явилися знову, необхідно лікувати організм зсередини за рекомендацією лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Антиспам *