Субота , 10 Червня 2023
ruuk
Головна / Лікування / Перша допопомога / Укуси собак і кішок

Укуси собак і кішок

Собаки і кішки подобаються практично кожній людині, особливо маленьким дітям. Дитина не завжди розуміє, як правильно вести себе з домашнім тваринам. Тому він може просто напросто собаку розлютити, якій не залишається більше нічого, крім як вкусити кривдника.

The-bites-of-dogs-and-cats

Давайте розглянемо загальні рекомендації, які допомагають уникнути укусів і агресії з боку собак і кішок, адже і розлючений кіт може заподіяти серйозні травми.

Якщо ви гуляєте зі своєю собакою, обов'язково тримайте її на повідку, незалежно від породи. При цьому ви будете на сто відсотків упевнені, що вона не втече і не вкусить оточуючих. Гладити незнайому собаку, навіть якщо вам здається, що вона налаштована по-доброму, не слід, тому що неможливо зрозуміти, що насправді діється в її голові. Вона може прийняти ваше доброзичливе ставлення за приховану загрозу, і перша завдасть удару.

Не слід доводити і дражнити собаку, навіть самі доброзичливі на перший погляд можуть втратити терпіння і вкусити. До того ж абсолютно протипоказано турбувати собаку під час сну і різко її будити, інакше вона не зрозуміє в чому справа, і цілком ймовірно атакує вас. Ніколи не дозволяйте дитині вигулювати собаку наодинці, адже вона нерідко вступає в конфліктні відносини з іншими собаками, причому розняти їх не вдається навіть дорослим людям.

Вважається, що різко підходити до собаки ззаду небезпечно, тому що вона інстинктивно обертається і кусає. Якщо у ваш будинок приходять зовсім не знайомі люди, наприклад, електрик або листоноша, обов'язково закрийте домашніх тварин в іншій кімнаті. Справа в тому, що у більшості собак спрацьовує закладений у них від народження сторожовий інстинкт, який змушує накидатися на сторонніх людей в квартирі.

Слід пам'ятати, що хвора собака може вести себе зовсім неадекватно. Наприклад, вона може заразитися сказом, побившись на вулиці з бродячою твариною. Уважно стежте за станом і поведінкою своїх домашніх тварин, тому що сказ передається людині і якщо вчасно не вжити заходів лікування, можливий летальний результат.

При укусах собак та кішок слід ретельно промити рану теплою водою з милом, зробити стерильну пов'язку і, звичайно ж, звернутися до лікаря. Фахівець може призначити щеплення від правця або курс уколів від сказу. У будь-якому випадку завжди зберігайте пильність по відношенню до домашніх тварин. Якщо ваша собака неодноразово нападали на людей, її треба здати у спеціальний притулок.

Практично все вищесказане відноситься до укусів кішок. Крім того, ці пухнасті улюбленці не проти використовувати свої гострі кігті в цілях захисту або просто граючи. Подряпини слід ретельно обробляти спиртовмісними засобами. У дітей може розвинутися так звана хвороба котячих подряпин або вірусний лімфаденіт. Це захворювання виражається в загальному нездужанні, запаленні лімфатичних вузлів, головному болю і температурі. Як правило, ця хвороба проходить самостійно протягом одного-двох тижнів.

Читайте також

Перша допомога при укусах змій

У більшості людей виникає почуття страху при вигляді змії. Це цілком можна зрозуміти, адже укуси ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Антиспам *