Субота , 10 Червня 2023
ruuk
Головна / Медицина / Шкідливі звички / Склад та шкода тютюнового диму

Склад та шкода тютюнового диму

Куріння тютюну є найлютішим ворогом людства. Все починається у підлітковому віці, коли хлопець або дівчина хоче виглядати старше і не здаватися білою вороною серед своїх однолітків. Тоді ми не замислюємося, наскільки жорстоко ми руйнуємо свій організм.

The composition-and-the-harm-of-tobacco-smoke

Куріння тютюну має три стадії. Перша стадія – куріння викликає поліпшення стану, підвищує тонус. Людина в цій стадії викурює все більше і більше сигарет. Тривалість 3-5 років. Друга стадія характеризується ще збільшенням викурених сигарет – від 1,5 до 2 пачок на добу. На другій стадії курець вже точно знає сорт сигарет, починає палити натщесерце і вночі. З'являється фізична залежність: ранковий кашель, відчуття дискомфорту, знервований стан (дратівливість, безсоння).

Частково виникають болі в серці (може навіть статися ранній інфаркт міокарда), різні захворювання шлунку, прискорений пульс, підвищення артеріального тиску. Друга стадія триває 15 – 20 років. Потім наздоганяє третя стадія курця, найсумніша: процес куріння починає відбуватися автоматично, немає стану комфорту, навіть якщо збільшити дозу викурених сигарет. Захворювання третьої стадії – хвороби серцево — судинної системи, передрак, рак, дихальна недостатність. Емфізема (переродження легеневої тканини), бронхіт курця і це ще не все. Так як судини в організмі вражені, починають заявляти про себе такі хвороби як ранній склероз, глаукома, гангрена, імпотенція, «переміжна» кульгавість.

Ну як? Хочете проміняти здоров'я на все це?

Давайте заглянемо всередину сигарети і дізнаємося, що ж собою являє тютюновий лист. В першу чергу нікотин – є найсильнішим наркотиком. Передозування може викликати гостре отруєння в організмі. Коли тютюн займається, починає виділятися смола. Смола у вигляді тягучої жовто – коричневої маси осідає на легені і бронхи. Крім цих компонентів, дим цигарок містить близько чотирьох тисяч різних отруйних речовин, важких металів.

Подивимося на цифри: нікотин – приблизно від 8 до 12 мг; важкі метали – понад 70 мг, смоли більше 40 мг. У цій статті ми не будемо зупинятися на шкоді пасивного куріння. Тому що якщо курець не жаліє себе самого, як він може думати про здоров'я тих, хто знаходиться поруч. В наш час палити стає вже не модно. В моду увійшов спорт, загартовування, корисне харчування, заходи, що приносять величезну користь нашому дорогому організму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Антиспам *