Субота , 10 Червня 2023
ruuk
Головна / Медицина / Рак / Симптоми раку простати

Симптоми раку простати

Як показує статистика, рак простати є найбільш частим захворюванням у чоловіків. Це хвороба людей зрілого віку 45-50 років. Його поширеність зростає до 65-70 років.

Symptoms-of-prostate-cancer

На жаль, рак передміхурової залози — захворювання, яке розвивається повільно і дає про себе знати лише на пізніх стадіях. Тому зазвичай виходить, що хвороба запущена і пацієнта вже не можливо повністю вилікувати. У зв'язку з цим медики настійно рекомендують у віці після 45 років регулярно здавати аналізи, тому що якщо пухлину вчасно помітити, то вона ще піддається лікуванню.

Серед основних симптомів раку передміхурової залози можна виділити:

  • болі в промежині
  • хворобливе і нерегулярне сечовипускання
  • гематурія

В залежності від стадії захворювання в різній мірі проявляються симптоми. На ранній стадії захворювання больові симптоми знімаються знеболюючими засобами, анальгетиками. Больові відчуття з'являються з-за тиску пухлини на капсулу залози, де зосереджені нервові закінчення. З розвитком хвороби пухлина проростає у капсулу і сусідні тканини, тим самим викликаючи постійний біль. Під час метастазування в кісткову тканину болі стають максимальними. Лише наркотичні препарати в силах допомогти таким пацієнтам.

На третій стадії раку простати хворі помічають хворобливе сечовипускання,часті походи в туалет, печіння, відчуття неповного спорожнення сечового міхура. Це за умови, що пацієнт не страждає аденомою (доброякісним збільшенням простати). Деформації в простаті призводять до больових відчуттів. Передміхурова залоза притискає частину сечівника.

Гостра затримка сечовипускання і симптоми ракової інтоксикації з'являються в самій запущеній формі захворювання.

Гематурія (виділення крові під час сечовипускання) спостерігається при четвертій формі раку. Причина цього проростання раку в сечовий міхур. Якщо в калі спостерігається кров, значить пухлина перейшла в пряму кишку. Якщо уражається сечовід, це може перерости в ниркову недостатність (пієлонефрит).

Іноді наслідком раку простати є зниження потенції і в рідкісних випадках імпотенція. Це відбувається з-за ураження нервових закінчень, які відповідають за ерекцію.

Обов'язково зверніться до досвідченого уролога для того, щоб вчасно поставити правильний діагноз.

Читайте також

Рак грудей у чоловіків

Рак грудей у чоловіків є досить рідкісним онкологічним захворюванням, але, на жаль, він теж існує. ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Антиспам *