Четвер , 30 Березня 2023
ruuk
Головна / Медицина / Неврологія / Симптоми хвороби Альцгеймера

Симптоми хвороби Альцгеймера

Ознаки захворювання, як і конкретні умови життя пацієнта, можуть бути абсолютно різними, але існує їхій взаємозв'язок з симптомами поетапного розвитку хвороби Альцгеймера.

Memory loss

На першому етапі хвороби Альцгеймера симптоми практично відсутні або малопомітні для пацієнта і його оточення. На перший план виходять: погане запам'ятовування, неуважність, іноді загубленість у часовому відрізку. З'являються такі зміни в поведінці як запальність, грубість, замкнутість, що раніше не спостерігалося.

У деяких хворих з'являються ревнощі або підозрілість, що можливо проти нього готується змова. Деколи невмкнена в квартирі праска, чайник, нестійкість настрою сприймається пацієнтом як цілком припустима помилка не пов'язана з хворобою Альцгеймера.

Ця стадія хвороби протікає у кожного по — різному: від шести місяців до року і більше. Потрібна допомога психіатра, чим швидше, тим краще, інакше час буде згаяно.

На другому етапі симптоми хвороби прогресують: втрата пам'яті, слова стають скуйовдженим, повноцінне читання неможливо. Рухи стають однотипними, пацієнт перетворюється у байдужу людину, що нічим не цікавиться.

Третій етап — відбувається посилення симптомів: пацієнт не сприймає мову, звернену до нього і сам втрачає здатність до членороздільної мови, втрачає відчуття простору і сам губиться в ньому. Всі інші симптоми так само збільшуються, пацієнт не пам'ятає дату свого народження, вік, прізвище, ім'я, по батькові, не впізнає своїх рідних і близьких.

Хворий як би переміщається назад в минуле і перебуває у віці дитини, підлітка або молодої людини. Доглядати за таким хворим досить складно, тому що він перестає стежити за собою, не може самостійно приймати їжу, при годуванні часто присутня обжерливість, в поведінці статева розбещеність.

У той же час відбуваються порушення емоційного стану: на зміну скам'янілості різко приходить запальність, а також починають переслідувати галюцинації та марення, можливі появи епілептичних припадків.

Четвертий етап хвороби перетворює людину буквально в рослину, тому що його здатності обмежуються диханням, жуванням ковтанням.

Велике значення має виявлення ранніх симптомів хвороби Альцгеймера: забудькуватість, повторення однотипних дій кілька разів в день, підвищена дратівливість, депресія. Часто виникають випадки недотримання особистої гігієни, неохайність, збирання непотрібних непридатних старих речей у себе в будинку. Пацієнт плутає дати, імена людей, при розмові довго добирає потрібне слово. При виявленні найменших проявів часто повторюваних симптомів слід негайно відвідати лікаря-психіатра.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Антиспам *