Субота , 10 Червня 2023
ruuk
Головна / Здоровий спосіб життя / Чоловіче здоров'я / Рівень тестостерону і його функції в організмі чоловіка

Рівень тестостерону і його функції в організмі чоловіка

Як відомо, тестостерон можна сміливо назвати головним чоловічим гормоном, що впливає на абсолютно всі життєво важливі функції організму: загальне самопочуття, потенцію, пружність м'язів і т. д. Тестостерон, на думку фахівців, відповідає також за інтерес до протилежної статі, витривалість і силу.

The level-of-testosterone

Оптимальний рівень тестостерону дозволяє активно рости м'язовій тканині, спалювати підшкірні жири, синтезувати білок, знижувати ризик серцево-судинних захворювань. Багато хто помилково вважає, що рівень тестостерону впливає лише на сексуальну складову життя чоловіка, насправді ж спектр його дії набагато ширше. Адже недаремно його називають «гормоном переможця».

Чоловік з високим рівнем тестостерону більш якісно і продуктивно вирішує життєві завдання, швидше знаходить вихід з різних скрутних ситуацій. Крім того це допомагає відчути себе впевненим лідером практично в будь-якій справі. Можна сміливо сказати, що у більшості успішних чоловіків високий рівень тестостерону.

Починаючи з самого народження, рівень тестостерону в організмі чоловіка зростає і досягає свого максимуму до 18 років. Далі приблизно до сорока років він тримається на однаковій позначці. Як правило, зниження відбувається дуже повільно і поступово. Давайте розглянемо основні чинники, які так чи інакше впливають на зниження рівня тестостерону. У першу чергу варто відзначити надмірне вживання алкогольних напоїв, а також часті стресові ситуації. До зниження рівня тестостерону в організмі також наводять різні хронічні захворювання, умови праці, погана екологія і неправильний (нерегулярний) спосіб життя.

Нормою вмісту тестостерону в крові вважається показник від 350 до 1000 одиниць. За статистикою до шістдесяти років у чоловіка статевий гормон зменшується приблизно в п'ять разів. Більшість фахівців впевнені, що причиною інфарктів в порівняно молодому віці є саме недостатній рівень тестостерону.

До явним ознаками нестачі тестостерону можна віднести: високий тембр голосу чоловіка, жінкоподібну фігуру, погіршення пам'яті, характер стає чутливим і м'яким, поява безпричинного занепокоєння, проблеми з ерекцією. Нерідко трапляються протилежні випадки, тобто надлишок «чоловічого» гормону. Він виражається в агресивній поведінці, дратівливості, озлобленості на навколишній світ, безсонні. Як підвищити рівень тестостерону ми розглянемо в наступних статтях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Антиспам *