Субота , 1 Квітня 2023
ruuk
Головна / Медицина / Травматологія та ортопедія / Профілактика остеохондрозу хребта

Профілактика остеохондрозу хребта

У даній публікації ми розглянемо основні моменти профілактики виникнення болю при остеохондрозі. Дотримання наведених нижче правил допоможе вам полегшити симптоми даного захворювання.

Profilaktika-osteohondroza-pozvonochnika

Якщо вам доводиться за родом діяльності більшу частину часу проводити стоячи, ви повинні постійно стежити і тримати поставу якомога пряміше. При цьому голова ні в якому разі не повинна висіти, тому що це створює нерівномірне навантаження практично на всі відділи хребта. Також намагайтеся знаходити опору при тривалому стоянні, робіть перерви. Ви можете спертися на стіну або будь-яку вертикальну поверхню.

Довге перебування на підборах часто стає причиною загострення симптомів остеохондрозу. Намагайтеся не носити взуття на високих підборах більше двох годин безперервно. Будь-які дії виконуйте з максимально прямою спиною.

В даний час більшість професій вимагають тривалого перебування сидячи. Для профілактики остеохондрозу ви можете придбати спеціальні пристосування для створення комфортного положення, коли ви сидите. Знову ж необхідний постійний контроль за прямотою вашої спини. Кожні десять хвилин робіть невелику паузу, під час якої виконуйте коротку розминку, максимально задіявши при цьому ноги і руки.

При загостренні остеохондрозу не слід піднімати важкі вантажі, особливо різкими ривковими рухами. Не рекомендується носити вантаж в одній руці, розподіляйте навантаження. Якщо вам необхідно підняти важкий предмет задійте ноги, щоб не навантажувати хребет. Піднімаючи тяжкість притискайте її ближче до тіла, не робіть цього на прямих витягнутих руках.

Людина величезну частину життя проводить уві сні, тому необхідно спати у зручному положенні. Для цього ви можете скористатися ортопедичним матрацом або спати на твердій поверхні. Не використовуйте високі подушки, тому що це призводить до деформації і зміщення хребців шийного відділу. Намагайтеся, щоб ваша голова під час сну знаходилася на одному рівні з тілом. До речі, для цього багато хто використовує спеціальні ортопедичні подушки. Не вставайте різко з ліжка, потягніться, обіпріться на руки і вже потім плавно вставайте, не згинаючись у попереку.

Дотримання цих простих на перший погляд правил, допоможе вам позбутися або знизити до мінімуму болі при остеохондрозі хребта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Антиспам *