В даний час вчені всього світу стурбовані питанням профілактики хвороби Альцгеймера. Досі невідомі точні причини її виникнення, проте, дослідження показали, що є деякі чинники, здатні коригувати початок цієї недуги.
На перше місце заходів по профілактиці хвороби Альцгеймера висувається раціональне харчування, свого роду дієта. Насамперед, це такі цінні продукти харчування як оливкова олія, амарантове і льняне масло, риба та морепродукти, круп'яні неочищені вироби, овочі і фрукти у великій кількості.
В ході проведених досліджень спостерігалося поліпшення стану пацієнтів і пом'якшення симптомів, що з'явилися. З проведених на щурах досліджень з'ясувався цікавий факт, що спеції, в тому числі куркумін, в деякій мірі здатні протистояти розвитку хвороби Альцгеймера, впливаючи на клітини головного мозку.
Наявність серцево-судинних захворювань, гіпертензії, цукрового діабету, куріння і алкоголізм визнані такими, що провокують і посилюють перебіг хвороби Альцгеймера. Деякі вчені доводять, що тривале вживання за призначенням лікаря нестероїдних протизапальних препаратів сприяє зниженню вірогідності виникнення захворювання.
Багато фахівців, що займаються профілактикою хвороби Альцгеймера, зійшлися на думці, що до факторів, що уповільнюють і покращують динаміку хвороби і навіть відсувають її початок відносяться: заняття розумовою працею, читання художньої літератури, розгадування сконвордів, заняття на музичних інструментах, у тому числі і спів, вивчення напам'ять віршів і молитов, вивчення іноземних мов, впізнавання щодня чогось нового.
Поряд з розумовою діяльністю, до профілактики хвороби Альцгеймера належать фізична активність: заняття гімнастикою, плавання, вправи на тренажерах, тривалі прогулянки на свіжому повітрі. Боротьба з гіподинамією і правильне харчування значно зменшує ризик розвитку хвороби Альцгеймера.
Так само дослідження показали, що ті літні люди, які займалися спортом, хоча б дві години на тиждень мали гарне кровопостачання головного мозку, а ті, хто ігнорував заняття, мав підвищений холестерин і частково атрофовані дрібні судини головного мозку.
Величезне значення має повноцінний якісний сон, тривалість якого не повинна бути менше шести годин, тому що під час сну мозкові клітини оновлюються, зменшується кількість токсинів, що згубно діють на мозок. Згубно діють на мозок екологічні фактори навколишнього середовища, а також продукти харчування, які містять нітрати і нітрити, різні штучні добавки.
Англійські вчені свідчать, що вживання чорного кава в помірних кількостях, має позитивний ефект у профілактиці хвороби Альцгеймера.
Користуючись цими нехитрими методами профілактики можна на половину знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера.