Шкіра у немовлят дуже ранима і ніжна, саме тому молода мама повинна приділяти їй підвищену увагу. Прищики на шкірі обличчя і голови – досить часте явище в цьому віці.
Причини появи почервоніння і прищів у грудних дітей можуть бути самими різними. Те ж саме можна сказати про методи лікування і наслідки. Варто відзначити, що деякі висипання минають самі собою, але їх потрібно вміти виявляти.
У перші місяці життя у немовляти можуть з'являтися так звані гормональні почервоніння або висип. Зовні вони виглядають як області з дрібними червонуватими гнійничковими прищиками, найчастіше їх можна помітити на голові та обличчі малюка, рідше на спині і шиї. За твердженням фахівців цей неонатальний висип може бути до трьох місяців і він є результатом формування гормонального фону дитини. Це природний процес, який відбувається довільно і не потребує лікування.
Якщо ви побачите на тілі своєї дитини схожу висип не потрібно панікувати, це не вірусне захворювання і не діатез. Допомога професіоналів у цьому випадку не вимагається.
При появі висипу на шкірі дитини не слід її «підсушувати», використовуючи марганцівку або спиртові розчини, також не рекомендується застосовувати жирні мазі або антибіотики. До того ж лікарі не радять використовувати присипку на уражених ділянках шкіри.
Для лікування таких своєрідних прищиків на голові і тілі немовляти достатньо всього лише дотримуватися правил гігієни, серед яких миття дитини виключно кип'яченою водою, а також підтримання нормальних температурних умов у приміщенні, в якому проводяться процедури. Якщо описуваний висип покриває занадто великі ділянки шкіри, ви можете, проконсультувавшись з досвідченим лікарем застосовувати креми з кетоконазолом.
У багатьох дітей грудного віку можна помітити характерні кірки на шкірі. Вони також як і описані вище висипи не вимагають спеціального лікування. Не слід їх відлущувати, для того щоб розм'якшити кірки ви можете скористатися прожареною соняшниковою олією.