У ранньому дитинстві, напевно, всіх примушували тримати спину прямо, тобто правильно сидіти за партою і за столом. Але ми тоді думали, що батьки дуже суворо до нас ставляться, а вони всього лише турбувалися за нашу правильну поставу.
Сутулість виглядає не естетично, а до того ж це хвороба, звана кіфозом. Причини розвитку кіфозу беруть початок саме з дитинства. Наприклад, підліток починає в певному віці швидко рости і хребетному стовпу важко утримувати тіло. А якщо ще м'язи спини і преса погано розвинені і нетреновані, то хребет змушений вигинатися в грудному або крижовому відділі.
Так само вирішальну роль у виникненні кіфозу грає плоскостопість, відбувається нерівномірний розподіл навантаження на скелет. Крім того різні травми і рахіт у дитинстві можуть спровокувати порушення фізіологічних вигинів хребта. Як в юності, так і ближче до старості, в організмі відбувається перебудова і відповідно зміни хребетного стовпа. З віком хребетні диски починають стиратися, хребет як би осідає, при цьому стає менше людський зріст. Деформація хребта може створити у людини навіть горб. Порушується процес дихання за рахунок здавлювання легеневої тканини. Внаслідок цього розвивається хронічна гіпоксія (нестача кисню).
Коли сильно викривлений хребет, внутрішні органи виявляються зміщеними і порушується їх повноцінна робота. Якщо не вживати заходів, то, як і будь-яке інше захворювання, кіфоз починає прогресувати. Викривлення ще більше посилюється. При тривалому стоянні і сидінні з'являються нестерпні болі в спині.
Так само не варто залишати без уваги остеохондроз, тому що якщо його не лікувати, так само розвивається кіфоз хребта. Необхідно пройти обстеження у лікаря – невролога та ортопеда. В якості профілактики займайтеся плаванням. Не нехтуйте рухами, займайтеся гімнастикою, зміцнюючи м'язи спини і преса. Робіть вис на перекладині. Спати потрібно на твердій поверхні, бажано на спині. Жінкам необхідно виключити високі підбори, які призводять до плоскостопості та порушення постави.