Четвер , 30 Березня 2023
ruuk
Головна / Медицина / Офтальмологія / Правильний вибір контактних лінз

Правильний вибір контактних лінз

У статті ви знайдете рекомендації для тих, хто вирішив почати носити контактні лінзи. Причин цьому може бути дві: корекція зору, або так званий косметичний ефект.

The-right-choice-of-contact-lenses

В даний час існує величезний асортимент контактних лінз, тому знайти для себе відповідне рішення буває досить складно. Далі ми відповімо на питання, як правильно вибирати лінзи, щоб не завдати шкоди своєму зору.

Для початку необхідно відвідати лікаря-офтальмолога, зробити це можна в кабінеті корекції зору або в офтальмологічній клініці. Доктор огляне стан чутливості рогівки очей, проведе обстеження мікрофлори, визначить необхідний діаметр і підбере потрібну різкість лінз. Як правило, всі ці процедури займають не більш півгодини. Після цього вже у відповідності з рекомендаціями можна сміливо вибирати свій тип контактних лінз.

Лінзи існують двох видів: м'які і жорсткі. Перший варіант вважається значно комфортнішим ніж інший. Однак, профілактичний ефект у них трохи нижчий, ніж у жорстких лінз. Жорсткі лінзи не гнуться, але з їх допомогою можна домогтися не тільки лікувально-профілактичного ефекту, а також покращити показники зору. Якщо у вас дуже чутлива мікрофлора очей, то жорсткі контактні лінзи вам не підійдуть.

Також всі контактні лінзи поділяються на два види: планової заміни і традиційного терміну носіння. Перший варіант ви можете використовувати протягом місяця, другий же можна носити від трьох місяців до одного року. Якщо ви купуєте лінзи вперше, то краще всього зупинитися на варіанті з коротким терміном використання. Це робиться для того, щоб зрозуміти яка модель вам найбільш підходить, а вже після цього ви можете придбати для себе так звані лінзи традиційного терміну.

Існують контактні лінзи, які можна не знімати кілька днів, але для людей, чия оболонка очей часто дратується, вони не підійдуть. В цьому випадку краще вибрати лінзи, які слід знімати кожен вечір. У деяких ситуаціях, наприклад, якщо ви подорожуєте, оптимальним рішенням буде вибір одноденних лінз, які ввечері знімаються і викидаються, а вранці одягається нова пара лінз. Їх не треба чистити й дбати про догляд за ними.

Читайте також

Катаракта або помутніння кришталика

В даний час катаракта є найпоширенішою хворобою, при якій людина повністю втрачає зір. За статистикою ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Антиспам *