Субота , 10 Червня 2023
ruuk
Головна / Лікування / Перша допопомога / Перша допомога при укусах змій

Перша допомога при укусах змій

У більшості людей виникає почуття страху при вигляді змії. Це цілком можна зрозуміти, адже укуси змій надзвичайно небезпечні для здоров'я і життя. Часто буває, що складно зрозуміти яка змія вкусила людину – отруйна або ж нешкідлива, далеко не кожен обиватель розуміється на породах цих плазунів.

First-aid-for-snake-bites

Виходячи з написаного в попередньому абзаці, безпечніше всього ставитися до всіх змій, як до отруйних, і намагатися вести себе відповідним чином. У запропонованій статті ми розглянемо основні правила, тобто що конкретно потрібно робити, якщо ви отримали зміїний укус, а також елементи першої медичної допомоги.

По-перше, накладіть джгут, трохи вище того місця, куди вкусила змія. Ця дія повинні бути виконано в найкоротші терміни, щоб не дозволити отруті потрапити в організм. Візьміть гострий ніж і виконайте два невеликих хрестоподібні надрізи в тому місці, де видно сліди від зубів укусившей змії. Наберіться сміливості і робіть впевнені рухи, адже завдяки знеболюючій дії зміїної отрути, людина практично не відчуває болю від порізів. В екстреній ситуації підійде звичайний складаний ніж. Довжина надрізу повинна становити приблизно один або півтора сантиметра.

Надрізи робляться для відсмоктування отрути з рани, робити це потрібно якомога ретельніше. Якщо сам постраждалий від укусу з якихось причин не може самостійно дотягнутися ротом до місця укусу, то йому обов'язково знадобиться допомога когось іншого. Тут знову ж таки не потрібно боятися, що отрута зможе нашкодити, навіть якщо його проковтнути. Відсосуючі отруту з кров'ю слід відразу ж її випльовувати. Робити описану дію слід кожні п'ять хвилин приблизно протягом години після моменту укусу.

Потрібно пам'ятати, щоб відновити кровообіг обов'язково ослабляйте джгут кожні 15-20 хвилин на кілька хвилин. Вважається, що вкушена змією людина повинна намагатися зберігати нерухомість, при цьому найкраще прийняти лежаче положення. Справа в тому, що отрута в цьому випадку буде істотно повільніше поширюватися кров'ю по тілу людини.

Для зменшення циркуляції крові і уповільнення проходження отрути, на місце укусу рекомендується накласти лід або будь-яку ємність з холодною водою. Необхідно докласти всі зусиль, щоб доставити потерпілого якомога швидше в лікарню, щоб він отримав життєво важливі ліки. Для того щоб лікар зміг зрозуміти яке протиотруту слід застосувати в конкретній ситуації, слід постаратися вбити змію, яка нанесла укус і привезти її разом з хворим лікаря.

Читайте також

Укуси собак і кішок

Собаки і кішки подобаються практично кожній людині, особливо маленьким дітям. Дитина не завжди розуміє, як ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Антиспам *