Субота , 28 Січня 2023
ruuk
Головна / Лікування / Перша допопомога / Перша допомога при непритомності

Перша допомога при непритомності

Непритомність — це стан, коли відбувається втрата свідомості. Це трапляється від раптової недостатності судинної системи головного мозку. Тобто, відбувається звуження судин, яке не дає достатню кількість крові до мозку. Таким чином, трапляється непритомність у людини.

First-aid-for-fainting

Існують різні стани непритомності, наприклад, ліпотімія, коли свідомість трохи затуманюється, крутиться голова, дзвенить у вухах, виникає слабкість у тілі. Це перша стадія непритомності. Людині необхідно відразу прилягти, голову необхідно покласти на рівні з тілом. Коли трапляється непритомність в кімнаті, потрібно терміново забезпечити хворого свіжим повітрям: відкрити вікна, двері. Зазвичай ця нескладна процедура допомагає потерпілому. Якщо людині стало погано на вулиці, то важливо звільнити шию від одягу, не товпитися цікавим навколо хворого. Потрібно особу облити водою. Піднести до носа ватку, змочену нашатирним спиртом.

Друга стадія непритомності характеризується затуманиванием свідомості й ослабленням м'язів тіла, і людина падає. Перша необхідна допомога тут — додатковий кисень, ватка з нашатирним спиртом. Можна цією ж ваткою змочити скроні потерпілого. Також можна легенько постукати по кінчику носа хворого, така дія провокує відновлення свідомості.

Існує аритмічний вид непритомності, коли відбуваються серцеві перебої з-за тахікардії. Такі порушення в роботі серця приводять іноді до непритомності. Тому людям, страждаючим аритмією, дуже важливо бути завжди під наглядом лікарів-кардіологів. Вони детально ознайомлять з правилами поведінки у разі непритомності і наближенням непритомного стану. Перша медична допомога полягає в нормалізації серцевого ритму. Також при непритомності відразу необхідно викликати швидку допомогу.

Ще один вид непритомності — ортостатичний. Іноді наступає, у разі різкої зміни положення людини. Наприклад, чоловік лежав, а потім різко встає. Відбувається недостатнє харчування киснем мозку. Тоді у людини починає темніти в очах, крутитися голова. В таких випадках перша допомога не потрібна, тому що ці симптоми минають швидко.

Непритомність може траплятися кілька разів. Постраждалого, якому Ви допомогли, ні в якому разі не слід залишати одного. Потрібно проводити його до дому, до близьких людей, в поліклініку.

Читайте також

Укуси собак і кішок

Собаки і кішки подобаються практично кожній людині, особливо маленьким дітям. Дитина не завжди розуміє, як ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Антиспам *