Субота , 10 Червня 2023
ruuk
Головна / Лікування / Ліки та препарати / Пенталгін при вагітності

Пенталгін при вагітності

Пенталгін є популярним болезаспокійливим препаратом, який випускається у формі таблеток. Дія пенталгіну заснована на властивостях препаратів, які входять до його складу: анальгін, кофеїнбензоат натрію, амідопірин, фенобарбітал і кодеїн. Чи варто приймати пенталгін при вагітності?

Пенталгін при вагітності

Властивості пенталгіну

Амідопірин спільно з анальгіном має потужнц болезаспокійливц дію, а так само протизапальну. Кодеїн та фенобарбітал у поєднанні з протизапальним підсилюють болезаспокійливий ефект, а так само знижують температуру тіла і сприяють швидкому засипанню. Однак через кофеїн, що входить до його складу, пенталгін не має потужних снодійних властивостей — болезаспокійливий ефект дуже схожий на дію наркотиків, але без наркотичної дії на організм.

Крім болезаспокійливої і жарознижуючої властивості, пенталгін здатний усунути болісний і сухий кашель, зменшує запальний процес, зосереджений в серці, головному і спинному мозку, скелетних м'язах і нервах, зв'язках і суглобах, а так само в кістках і кровоносній системі.

Препарати, що знаходяться в складі пенталгіну, при вживанні всередину мають дію в середньому шість годин, дія фенобарбіталу триває у два рази довше, тому, як правило, годин через шість після прийому людина відчуває загальмованість і з'являється сонливість.

Застосовують пенталгін в якості болезаспокійливого засобу при виникненні болів різної природи, але особливий ефект досягається при болю, що виник внаслідок запального процесу, інфекційної і нервової природи. Даними ліками можна користуватися замість анальгіну або аспірину. Дозування препарату: від ½ таблетки до двох, двічі або тричі на добу.

Тривало вживати пенталгін не слід, щоб уникнути звикання через кодеїн що входить до складу, а наявність фенобарбіталу може спричинити накопичення його в організмі, до того ж як побічний ефект часто розвивається зниження фізичної і розумової працездатності, сонливість, слабкість, млявість.

Пенталгін при вагітності

Таблетки пенталгіну мають ряд протипоказань: вагітність підвищена чутливість до речовин, що входять до складу препарату, знижена температура тіла, апатія, млявість, сонливість і депресія. Потрібно врахувати, що існує кілька видів пенталгіну, і чи приймати його під час вагітності чи ні повинен вирішувати лікар, підходячи до цього питання з особливою обережністю.

Якщо є необхідність в прийомі вагітної жінкою пенталгіну при болях в суглобах, м'язах і т. д., в першу чергу потрібно пам'ятати про негативний вплив ліків на плід. Жінці, що годує груддю під час прийому призначеного даного лікарського засобу, слід на деякий час відмовитися від вигодовування новонародженого. Під час вагітності для зняття больового синдрому краще вдатися до застосування біологічно активних засобів за призначенням лікаря.

Читайте також

Амитриптилин и алкоголь

Амітриптилін і алкоголь

Лікарський засіб амітриптилін є антидепресантом, який належить до групи інгібіторів, що має седативну дію. Амітриптилін ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Антиспам *