Субота , 1 Квітня 2023
ruuk
Головна / Лікування / Діагностика / Обстеження перед операцією

Обстеження перед операцією

Обстеження перед операцією має велике значення для подальшого і остаточного її результату. Існують певні правила обстеження перед операцією, яких потрібно неухильно дотримуватися.

Якщо пацієнтові доведеться платна операція, то, швидше за все обстеження можна пройти в стаціонарі, але якщо ви економите свої кошти, можна обстежитися самостійно в поліклініці, а потім з готовими аналізами прийти і бути госпіталізованим в стаціонар безпосередньо перед операцією. Це не відноситься до екстрених випадків, коли пацієнти «прямим ходом» прямують на операційний стіл.

Після того, як прозвучало висновок лікаря, що операція вкрай необхідна, доктор виписує всі необхідні аналізи, а так само консультації вузьких фахівців. Насамперед, це аналізи крові та сечі: забір аналізів крові проводиться натщесерце, перед здачею аналізу сечі необхідно ретельно провести гігієну статевих органів, ємність для збору сечі повинна бути суха і чиста. Збір сечі здійснювати обов'язково вранці, приблизно середню порцію. Аналіз калу на яйця глист або для іншого обстеження, можна зібрати в сірникову коробку, бажано так само вранці.

Обов'язковим вважається проведення ЕКГ, тому що деякі патології серця є протипоказанням або відстроченням для проведення оперативних втручань. Фіброгастроскопія, показники дослідження глибоких вен нижніх кінцівок, флюорографічне дослідження, санація порожнини рота, консультація гінеколога для жінок, ендокринолога, невролога.

Уролог дасть висновок про стан сечостатевої системи, іноді може знадобитися УЗД. Великою проблемою для проведення операції, є надмірна вага, тому що при зайвій вазі, розвиваються ускладнення значно частіше, ніж при нормальній. Зазвичай рекомендацією лікаря, є зниження ваги до певних меж, інакше можна отримати відмову.

Абсолютно всі пацієнти перед операцією проходять консультацію анестезіолога, який проводить оцінку стану пацієнта, наявність алергічних реакцій на лікарські препарати та наявні захворювання, збирає відомості про застосовувані лікарські препарати, за 1-2 місяці до операції слід припинити прийом знеболюючих препаратів, або замінити іншими.

Крім здачі аналізів і консультації фахівців при необхідності призначається проведення тестів, що визначають витривалість організму до операційного втручання. Процес обстеження перед операцією трудомісткий і кропіткий, спільно з лікарем, необхідно складе план обстеження, тому що аналізи мають термін придатності.

Читайте також

Абдомінальні болі

Больові відчуття в області живота носять назву абдомінальні болі. Не варто ігнорувати абдомінальні болі, тому ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Антиспам *