Невритом ліктьового нерва називається здавлювання та пошкодження фіброзної арки ліктьовий борозни. Це найбільш поширене захворювання серед невритів.
Серед симптомів, що належать до невриту ліктьового нерва, спостерігаються порушення рухових функцій, відчуття різкого болю, особливо при русі, обмежене утримування предметів, повисання руки.
До причин невриту ліктьового нерва, зокрема, можна віднести удари, переломи і вивихи кісток, тривалі пережими кінцівок, важка фізична праця, сильне переохолодження або перегрівання організму, натруженность суглобів, пов'язаних з видом професії (музиканти, важкоатлети, зубні лікарі, робітники будівельних професій).
При порушенні рухової активності може виникнути «електрична» біль, стає неможливим, виконувати звичну роботу, відбувається атрофія м'язових тканин кистей рук.
Якщо з'явилися симптоми невриту ліктьового нерва, для попередження ускладнень потрібно звернутися до лікаря-невролога. Лікар призначить необхідне лікування, можливо, буде потрібно госпіталізація.
Долікарську допомогу можна надати як можна швидше, наклавши пов'язку, яка фіксує зігнуту руку. Прийом знеболюючих препаратів (нестероїдні протизапальні), допоможе полегшити больовий синдром. А так само застосування зовнішньо мазей і гелів, куплених в аптеці. У цей же період дуже корисно проводити лікувальний масаж і розтирання, а так само цілющі ванни.
При невриті ліктьового нерва не обійтися без лікувальної фізкультури. Вправи сприяють відновленню м'язової тканини і перешкоджають атрофії м'язів. Добре допомагають гімнастичні вправи у воді, в якості тренажера підходить ручної еспандер, ліплення з пластиліну, глини, збирання дрібних предметів зі столу.
Навантаження слід збільшувати поступово, інакше перестаравшись, можна підсилити запалення нерва.
Вправи ґрунтуються на суглобовій гімнастиці, тобто обертання в плечовому суглобі, ліктьовому, зап'ясті, обертання пальців рук, згинання фаланг пальців, згинання і розгинання кінцівок, а так само витягування.
Для кистей рук ефективна вправа – перебирання пальцями ручки або олівця, стискання кисті в кулак.
Зважаючи на те, що процес загоєння нерва тривалий, не варто впадати у відчай і переривати лікування, а в період одужання варто займатися профілактикою, за порадою лікаря зайнятися улюбленим видом спорту, намагатися не перевантажувати кінцівки, тренувати м'язи і зв'язки.
Вітамінотерапія необхідна як в вигляді аптечних препаратів, так і свіжих фруктів і овочей, зелені. Прогулянки на свіжому повітрі, позбавлення від стресових ситуацій допоможе уникнути невриту ліктьового нерва.