Субота , 1 Квітня 2023
ruuk
Головна / Медицина / Кровоносна система / Лікування тромбозу глибоких вен

Лікування тромбозу глибоких вен

До захворювання тромбозу глибоких вен найчастіше схильні люди після сорока п'яти років життя, у більшості – це жінки. Чоловіки страждають тромбозом глибоких вен набагато рідше – така генетична особливість організму.

Treatment of deep vein thrombosis

Тромбозом називається закупорка вен щільними згустками крові при порушенні її згортання. Сприяють розвитку тромбозу глибоких вен багато причин, перш за все – це тривале вимушене знаходження в ліжку у зв'язку з перенесеною ампутацією або травмою нижніх кінцівок (переломи гомілки, шийки стегна). При цьому відбувається порушення кровообігу, відсутність м'язових скорочень веде до утворення тромбів.

Варикоз вен нижніх кінцівок найчастіше буває спадковим, посилюється при важких фізичних навантаженнях, тривалих сидячих положень або тривалому положенні стоячи. Фактором ризику є ожиріння, коли основне навантаження припадає на ноги.

При онкологічних патологіях так само утворюються тромбоз глибоких вен.

Виношування плоду при вагітності може призвести до тромбозу глибоких вен, а так само пологи. Застосування протизаплідних пігулок, може призвести до швидкого утворення тромбів, тому що відбувається згущення крові.

Хвороби серця і органів кровообігу і багато інших причини здатні вплинути на утворення тромбозу глибоких вен. Грізним, а іноді і смертельним ускладненням тромбозу , є тромбоемболія, коли щільний кров'яний згусток відривається від стінки вени і закупорює просвіт артерій життєво-важливих органів.

Щоб уникнути трагічних наслідків варто зайнятися лікуванням тромбозу глибоких вен, а так само профілактикою. Симптомами тромбозу глибоких вен є швидка втома в ногах, виникнення болів в ногах у спокої та при згинанні ніг, відчуття «пульсації» в гомілках, набряки, важкість у ногах.

Для початку потрібно звернутися до лікаря-флеболога і почати лікування. Лікар проведе огляд за допомогою сучасних методів діагностики: УЗД вен нижніх кінцівок; ангіосканування. У деяких випадках показана операція, щоб не допустити тромбоемболічних ускладнень.

В якості лікарських засобів призначають антикоагулянти, а так само ефективний аспірин (ацетилсаліцилова кислота) у таблетках, його можна застосовувати і для профілактики утворення тромбів, по ¼ таблетки щодня. При виконанні важкої фізичної роботи при наявності болю слід перебинтувати ноги еластичним бинтом.

Поряд з лікуванням рекомендується активний спосіб життя, харчування, з обмеженням жирної, смаженої їжі, заняття плаванням, їзда на велосипеді або велотренажері, зменшити час сидіння за комп'ютером.

Дуже важливо дотримання питного режиму до двох літрів в день, тому що зневоднення організму веде до утворення тромбозу глибоких вен.

Читайте також

Як уберегти себе від інсульту

Інсульт – це удар по головному мозку. Звучить як вирок. Давайте розберемося, як уберегти себе ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Антиспам *