Субота , 1 Квітня 2023
ruuk
Головна / Медицина / Кровоносна система / Лікування облітеруючого атеросклерозу

Лікування облітеруючого атеросклерозу

Облітеруючий атеросклероз – це захворювання судинної системи, яке вражає артерії нижніх кінцівок. Даною патологією найчастіше страждають чоловіки після сорока років.

Treatment-of-arteriosclerosis-obliterans

Хвороба розвивається у кожному індивідуальному випадку по-різному: в деяких випадках раптово відбувається погіршення стану, порушується рухова діяльність, а іноді симптоми наростають поступово, переходячи з однієї стадії в іншу.

При облітеруючому атеросклерозі відбувається відкладення кальцію в артеріях ніг, уражених холестириновими бляшками. Артерії стають крихкими, втрачається їх еластичність, пружність, гнучкість. Бляшки, що утворилися в судинах чіпляють на себе тромбоцити, перетворюючи їх в кров'яні згустки, у зв'язку з цим порушується кровообіг, кінцівка видозмінюється.

Шкіра стає блідою, сухою на ній втрачається волосяний покрив, посилюється судинний малюнок, з'являються глибокі тріщини на п'ятах, пульс на нозі стає слабким, а потім зовсім перестає визначатися.

Поступово довжина проходжуваного шляху скорочується, хворий здатний пройти не більше 30-50 метрів, з'являється переміжна кульгавість – основна ознака облітеруючого атеросклерозу, коли людина буквально тягне ногу за собою, часто зупиняється. Виникають сильні болі, якщо не звернутися за допомогою, то може виникнути гангрена кінцівок.

Причинами облітеруючого атеросклерозу є в першу чергу куріння тютюну та зловживання алкоголем. У деяких випадках формуванню хвороби сприяє харчування продуктами, здатними відкладати холестеринові бляшки, спадковість, такі захворювання як цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, ожиріння, гіподинамія.

Якщо своєчасно звернутися до лікаря, можна значно полегшити стан і уникнути плачевних наслідків. Для обстеження призначається ангіографія, УЗД, рентгенологічне дослідження, а так само препарати, що розріджують кров: аспірин, реополіглюкін, гепарин, судинорозширювальні засоби, а також статини — препарати, що зменшують холестерин.

Великий відсоток у одужання належить дотриманню дієти: відмова від жирної їжі тваринного походження, смаженого, мучного, обмеження споживання солі. Ну і, безумовно, відмова від куріння і алкоголю, здоровий образ життя, заняття спортом, відсутність гіподинамії.

Харчування повинно включати велику кількість морської риби, овочів, фруктів, молочні продукти з жирністю не більше 2,5%, вівсянку, гречку, рослинні олії. Лікування облітеруючого атеросклерозу проводиться як мінімум двічі на рік – навесні і восени, спостереження протягом всього життя.

Крім кульгавості, не менш неприємним ускладненням є імпотенція, варто задуматися, що дорожче, шкідливі звички, чи повноцінне життя.

Читайте також

Як уберегти себе від інсульту

Інсульт – це удар по головному мозку. Звучить як вирок. Давайте розберемося, як уберегти себе ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Антиспам *