Четвер , 30 Березня 2023
ruuk
Головна / Здоровий спосіб життя / Жіноче здоров'я / Лікування мастопатії молочної залози

Лікування мастопатії молочної залози

Мастопатія молочної залози – у наш час з цим захворюванням стикаються багато жінок у віці від 35 до 50 років.

Treatment-of-mastitis-of-the-breast

За медичними даними, це захворювання не вважається передраковою стадією, від раку відрізняється тим, що утворення, як правило, є доброякісними. Звідси, дослідженню і, особливо лікування, потрібно приділити особливу увагу, тому, що в деяких випадках форми мастопатії, що супроводжуються поділом клітин, можуть дати поштовх для утворення ракової пухлини молочної залози.

Багатьох жінок хвилює питання : «Від чого це могло статися?». Основною причиною є порушення гормонального фону в жіночому організмі, це може бути пов'язано з порушенням роботи центральної нервової системи, яєчників, щитовидної залози, надниркових залоз.

Діагностика проводиться лікарем – мамологом. Призначається обстеження: ультразвук, мамографія, рідше біопсія (якщо є пухлини великих розмірів). При повному обстеженні лікарям легше буде орієнтуватися у призначенні лікування, тому що буде відомий рід захворювання – вузлова або дифузна мастопатія. Лікування призначається після повної діагностики.

Гормональне лікування. Прийом гормональних препаратів, які сприяють придушенню розвитку новоутворень у молочній залозі. Слід зазначити, що вибір фахівця в даному профілі надзвичайно важливий, оскільки невірно поставлений діагноз і, відповідно, призначення лікування, може виявитися марним і навіть принести шкоду пацієнтці.

Негормональне лікування. Жінка «сідає» на сувору спеціальну дієту – це повне виключення з раціону продуктів, що містять кофеїн. Виконується посилене застосування вітамінів груп А, Е, С. Також призначаються сечогінні, гомеопатичні, і нестероїдні протизапальні засоби.

Лікування народними засобами. Це в основному прийом різних відварів, настоїв з цілющих трав, які допомагають розсмоктуватися кістозним утворень, завдяки своїм діям.

Додаткові призначення:

  • Для врегулювання менструального циклу – контрацептиви (для прийому всередину);
  • Antiestrogen. Препарат Тамоксифен (в таблетках) сприяє протидії рецепторів клітин з естрогеном.
  • Фітопрепарат Феокарпин. Сприяє зменшенню больових відчуттів в молочній залозі.

Читайте також

Причини фіброаденоми молочної залози

Фіброаденомою молочної залози називають доброякісну пухлину округлої форми, яка розташована в залізистій тканині грудей. Виникає ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Антиспам *