Четвер , 30 Березня 2023
ruuk
Головна / Лікування / Діагностика / Лейкоцити в сечі

Лейкоцити в сечі

Як відомо, в крові людини містяться лейкоцити, які представляють собою клітини, що захищають організм від різного роду інфекцій і пригнічують дію шкідливих мікроорганізмів.

Leukocytes-in-urine

Лейкоцити можуть проникати практично в усі тканини і нейтралізувати чужорідні частинки. Даний процес називається фагоцитозом. Коли чужорідні частинки знищуються у великих кількостях, лейкоцити також відмирають і згодом виводяться з організму разом із сечею. За цією ознакою можна визначити наявність запальних процесів, які відбуваються в органах.

Сечовидільну систему складають: нирки, сечовий міхур, сечоводи і уретра. Лейкоцити, як вже було сказано вище, борються з різними збудниками захворювань, які в свою чергу проникають в організм людини. Дізнатися, чи є лейкоцити в сечі, можна, провівши аналіз у звичайній поліклініці. Нерідко їх присутність виявляє приховану інфекцію в сечовидільній системі. Головний удар припадає на сечовий міхур або нирки, при цьому досить часто страждають обидва органи. При здачі аналізу оптимальним вважається рівень лейкоцитів 0-10 lev/vl. Якщо ж він перевищує 20 lev/vl, то на лице запальний процес, тобто захворювання.

Аналізи сечі за допомогою мікроскопів розглядають візуально, також на допомогу приходять хімічні реагенти. Результати дають не тільки повне уявлення про сечу пацієнта, але і про загальний стан його здоров'я. Лейкоцити виявляються за допомогою спеціального реагенту, який виявляє знаходження в сечі естерази – особливого ферменту, що виробляється білими кров'яними клітинами.

В основному поява лейкоцитів у сечі обумовлена різноманітними захворюваннями сечостатевої системи, таких як уретрит, цистит, запалення нирок, пієлонефрит. Варто відзначити, що інфекції легко пригнічуються шляхом використання звичайного курсу антибіотиків, після якого кількість білих тілець в сечі приходить в норму. Іноді поява лейкоцитів у сечі говорить про приховану або безсимптомну бактериурию, яка в занедбаному стані може стати передвісником пієлонефриту.

Читайте також

Абдомінальні болі

Больові відчуття в області живота носять назву абдомінальні болі. Не варто ігнорувати абдомінальні болі, тому ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Антиспам *