Субота , 10 Червня 2023
ruuk
Головна / Здоровий спосіб життя / Альтернативна медицина / Користь обливання і обгортання

Користь обливання і обгортання

Для зміцнення і захисту організму від зовнішніх несприятливих факторів і подальшого зміцнення здоров'я відмінну дію мають обливання і обгортання. В результаті процедур з обливанням холодною водою, шкірний покрив і разом з ним капілярні судини сильно стискаються. Кров починає посилено циркулювати по каналах. Судини омолоджуються, підвищується загальний тонус організму.

dousing-with-cold-water

В результаті обливання холодною водою відступають нервові хвороби, істеричні припадки, зменшуються спазми судин. Так само обливання холодною водою застосовують при порушенні обміну речовин, при подагрі, цукровому діабеті, при різних серцевих і легеневих захворюваннях. Дуже ефективне обливання при недокрів'ї. Процедура обливання холодною водою відмінно справляється з ревматизмом.

Головною особливістю обливання є те, що починати процедуру слід при досить розігрітому організмі щоб уникнути переохолодження. Не рекомендується проводити процедури при втомі і ослабленому організмі.

Обливання холодною водою розрізняється на місцеве і загальне. При місцевому обливанні процедурі піддаються окремі частини тіла, а при загальному пацієнт обливається повністю. Починають проводити процедуру обливання спочатку водою кімнатної температури. Поступово, з кожним разом, користуємося більш холодною водою. Тривалість обливання не повинна перевищувати більше однієї хвилини. Лийте воду так, щоб вона покривала по можливості все тіло. Не бійтеся починати процедуру обливання, бо це ж для блага вашого здоров'я. Після обливання розітріть тіло сухим рушником.

При жарознижувальних, протизапальних і заспокійливих діях застосовують вологе обгортання. Розрізняють повне і часткове обгортання. Вологе обгортання дає хороший результат при виникненні шкірних захворювань, хворобах суглобів, профілактики паралічу.

На ліжко потрібно постелити вовняну ковдру. Покласти хворого на ковдру, на спину. Змочити холодною водою і віджати звичайну простирадло. Покласти на хворого і щільно укутати. Зверху на простирадло кладуть вовняну ковдру так, щоб повітря не проникло під неї. Всі дії робити дуже швидко, щоб не застудити пацієнта.

Вологе обгортання розширює судини шкіри, сприяє швидкій циркуляції крові. В результаті цієї процедури з організму виводяться через шкірний покрив шлаки та шкідливі речовини. При високій температурі хворого вологе обгортання не рекомендується, а якщо застосовується, то в воду додається столовий оцет. При надлишку солей в організмі замість води можна застосовувати відвари з вівса. Час процедури обгортання в межах 20 – 30 хвилин. Після цього пацієнта слід обмити теплою водою, тому що шлаки з організму і піт вийшли на поверхню шкірного покриву.

При варикозному розширенні вен неприпустимо застосовувати гаряче обгортання. Так само не можна здійснювати обгортання при захворюваннях гінекологічного типу, при гіпертонічних хворобах, вагітності, хворобах серця.

Науково доведено, що обливання і обгортання організму – це абсолютно безпечний метод лікування. Але якщо у вас є які-небудь відхилення у здоров'ї, то в першу чергу варто проконсультуватися у лікаря і отримати дозвіл.

Читайте також

Лікування холециститу травами

В наш час кількість людей, які страждають холециститом, значно збільшилася. Холецистит – це запалення слизової ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Антиспам *