Кишковий грип (інша назва шлунковий грип) -це вірусна інфекція шлунково-кишкового тракту. Симптоми кишкового грипу виникають через атаку кишечника вірусами – ротавирусом, іноді норовірусом або аденовірусом. Вони проникають у слизову оболонку кішківника і руйнують її, викликаючи появу дуже неприємних симптомів: діареї і блювоти.
Симптоми кишкового грипу
Найбільш характерним симптомом кишкового грипу є пронос у вигляді рясних водянистих випорожнень, що,як правило, триває протягом 2-3 днів. У деяких випадках діарея може затягнутися навіть до 9 днів. Часто виникають також нудота і блювота. Ще кишковий грип може супроводжуватися лихоманкою, іноді з дуже високою температурою, вище 39 °С. Симптоми кишкового грипу виникають раптово і, як правило, бурхливо проявляються. Хворий почуває себе дуже ослабленим і абсолютно змученим.
Ліків від кишкового (шлункового) грипу не існує. При захворюванні слід полегшити симптоми, поповнювати запаси рідини в організмі і підтримувати в будинку особливий гігієнічний режим.
Кишковий грип дуже заразний. Він поширюється в основному через брудні руки і повітряно-крапельним шляхом. Тому необхідно часто мити руки. Коли хворий в будинку мити руки слід при кожному контакті з ним, після контакту з предметами, які він використовує, після миття санітарно-технічного обладнання. Крім того, необхідно мити руки завжди після повернення додому, при виході з туалету і перед тим як приступити до приготування їжі. Під час перебігу хвороби в будинку необхідно набагато частіше мити санвузли (в ідеалі після кожного використання унітазу, раковини або ванни). Варто протирати також дверні ручки, трубку телефону і клавіатуру комп'ютера або пульта дистанційного керування.
Що робити, щоб не заразитися кишковим грипом
Не дивлячись на те, що симптоми кишкового грипу, як правило, не тривають довше, ніж кілька днів, вони настільки неприємні, що варто постаратися уникнути захворювання. Завдання нелегке, бо ротавіруси, які викликають більшість вірусних інфекцій шлунково-кишкового тракту, дуже заразні. Щоб зменшити ризик захворювання дуже важливо вести здоровий спосіб життя і правильно харчуватися, це підвищує загальну опірність організму. Не менш важливим є часте миття рук.
Варто також знати, що хворий на грип кишечника э заразним за кілька днів до появи симптомів, під час хвороби і протягом декількох днів після зникнення симптомів.
Повне одужання відбувається не стільки з моменту ліквідації інфекції в організмі, але під час відшаровування інфікованих клітин слизової оболонки кишечника. Тому ще протягом декількох днів після зникнення симптомів слід застосовувати режим суворої гігієни в будинку. А в якості профілактики необхідно завжди спускати воду в туалеті при закритій кришці унітазу.