Субота , 1 Квітня 2023
ruuk
Головна / Харчування / Схуднення / Французька дієта П'єра Дюкана

Французька дієта П'єра Дюкана

Багато французів використовують метод схуднення відомого лікаря-нутрициолога П'єра Дюкана. Книга, де він описує метод, що дозволяє комфортно скинути ненависні кілограми, називається «Я не знаю, як схуднути». Ця книга стала популярною не тільки у Франції, але і в інших країнах світу.

French Atkins diet

Вид дієти, розроблений французьким лікарем, не відноситься до категорії «Обмеж себе у всьому і через тиждень будеш стрункою і красивою».

Французька дієта П'єра Дюкана розрахована на кілька місяців. Така дієта з легкістю може стати повноцінним харчуванням на все життя, тому що вона не забороняє вживання необхідних організму білків і вуглеводів.
Французька дієта ділиться на чотири, різні за своїм змістом, етапи.

Обов'язковими продуктами на всьому її протязі є вівсяні висівки і вода (не менше 1,5-2 літрів в день). Важливим елементом також є невеликі фізичні навантаження, наприклад, піші прогулянки.

Перший етап розрахований на розщеплення жирових тканин і може тривати, залежно від кількості зайвих кілограмів, до 10 днів. Суть цієї стадії полягає у вживанні тільки білкових продуктів (біле куряче м'ясо, риба і морепродукти, нежирні молочні продукти, яйця). Їсти можна в будь-який час. Немає обмежень в кількості їжі.

На другий етап витрачатися більше часу – до 6 місяців. Цей етап характеризується чергуванням білкової і білково-вуглеводної дієти. У раціон додаються овочі, багаті вуглеводами. Виняток становлять продукти, що містять крохмаль. Овочі можна їсти сирими, запеченими, тушкованими.

Третій етап спрямований на закріплення результатів двох попередніх стадій і підготовку до переходу на звичайне харчування. Час його проведення залежить від кількості втрачених кілограмів (на 1 скинутий кілограм – 10 днів третього етапу). В їжу додаються ягоди і фрукти, які не містять багато цукру, невелику кількість житнього хліба і сиру. Білки і вуглеводи можна вживати разом. Але один день на тиждень – тільки білок. Такий день буде розвантажувальним.

На четвертому, заключному, етапі не додається нових продуктів. Вживаються лише ті, які дозволені на попередніх етапах. Але необхідно не забувати про вівсяні висівки, а також виділяти один день на вживання виключно білка.

Французька білкова дієта Дюкана має як плюси, так і мінуси. Великим плюсом є необмежене вживання дозволених продуктів, яких дуже багато. Головні продукти – білки і вуглеводи – корисні для організму.

Але негативно на організмі може позначитися відсутність жирів, тому повинні вживатися рослинні жири. На початковому етапі може виникнути втома, сонливість, проблеми з випорожненням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Антиспам *