Практично кожна жінка дізнавшись, що вагітна, починає ставитися до всього з особливою обережністю. Адже багато чинників зовнішнього навколишнього середовища можуть негативно позначитися на здоров'ї майбутнього малюка.
У категорію різних побоювань можна віднести наступне: харчування, медичне обстеження, навколишнє середовище. Багато вагітних з підозрою ставляться до проходження флюорографії, тому що не відомо, як рентгенівські промені позначаться на стані плода.
Як відомо, при флюорографічному обстеженні людина отримує певну дозу опромінення. Саме тому проходити його варто не частіше, ніж раз на рік. Небагатьом відомо, що флюорограма відображає не тільки різні захворювання органів дихання, з її допомогою можна дізнатися про патологічні зміни в серцево-судинній системі.
Звичайно ж, вагітна жінка повинна оберігатися від такого роду обстежень, але якщо в них є першочергова потреба, то флюорографія повинна проводитися під наглядом досвідченого фахівця. Також не рекомендується робити флюорографію раніше 20 тижня вагітності. Пояснюється це досить просто, за цей час у плода практично повністю формуються всі життєво необхідні органи. Деякі лікарі радять скористатися екрануючим фартухом, але погоджуватися чи ні на проходження флюорографічного обстеження, має вирішити сама майбутня мати.
У багатьох спеціалізованих клініках існують спеціальні апарати, призначені для вагітних, обладнані захисними свинцевими елементами. У цьому випадку опромінення вкрай мале і жінка може не турбуватися за здоров'я свого майбутнього малюка.