Четвер , 30 Березня 2023
ruuk
Головна / Лікування / Ліки та препарати / Фенобарбітал для новонароджених

Фенобарбітал для новонароджених

Таблетки фенобарбіталу являють собою кристалічний порошок білого кольору, на смак слабкогіркий, не має запаху, є похідним барбітурової кислоти, здатний надавати пригнічуючу дію на центральну нервову систему, знижуючи при цьому рухову активність. Далі седативний ефект посилюється і настає тривалий сон.

Фенобарбітал для новонароджених

Структура сну, який настав під дією барбітуратів, має різницю з фізіологічним сном, оскільки відбувається вкорочення фази парадоксального (швидкого) сну, а так само меншими стають третя і четверта стадія повільного сну. Снодійна дія починається через тридцять хвилин або через годину і триває від шести до десяти годин, після застосування препарату протягом двох тижнів ефект починає знижуватися.

Фенобарбітал здатний підвищувати поріг рухової електростимуляції кори головного мозку, блокуючи високочастотні розряди нейронів, що сприяє зниженню збудливості нейронів, перешкоджаючи поширенню та виникнення імпульсів. Препарат має можливість посилювати реакції на біль, але в деяких випадках має слабку аналгезуючу дію.

Спільно з іншими препаратами в мінімальних дозах, препарат може виявляти судинорозширювальну і спазмолітичну дію. При надмірному збільшенні дози пригнічує центр довгастого мозку, зокрема за рахунок зниження об'єму дихання відбувається пригнічення дихання.

Перевищення дози так само негативно позначається на серцево-судинній системі: артеріальний тиск знижується. Тонус гладкої мускулатури шлунково-кишкового тракту схильний до зниження, при значному збільшенні дози з боку нирок розвивається анурія і олігурія.

Після вживання препарату відбувається повільне і повне всмоктування в межах тонкого кишечника. Фенобарбітал здатний всмоктуватися через плаценту, розподіляючись по всіх органах і тканинах плода (у печінці, головному мозку), а так само потрапляє в грудне молоко. Якщо функція нирок порушена, препарат має властивість накопичення.

Основними показаннями до застосування є такі захворювання як гемолітична хвороба новонароджених, безсоння, збудження, еклампсія, епілепсія, спазм периферичних артерій, спастичний параліч, хорея.

Слід обмежити або відмовитися від застосування препарату при бронхіальній астмі, гіпотензії, суїцидальних спробах і депресії, вагітності, а так само для дітей.

Фенобарбітал протипоказаний при нирковій і печінковій недостатності, годуванні груддю, вагітності, наркоманії, алкоголізмі, міастенії.

При вагітності фенобарбітал призначається тільки при наявності суворих показань, коли неможливо використати інші засоби. Застосування фенобарбіталу під час вагітності може призвести до несприятливих наслідків для новонародженого, які негативно впливають на його розвиток, а саме до появи епіприпадків, порушення згортання крові, вроджених аномалій.

Читайте також

Вобэнзим и алкоголь

Вобензим і алкоголь

Лікарський препарат «Вобензим» призначається при різних станах і навіть для посилення ефекту інших лікарських засобів. ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Антиспам *