Субота , 10 Червня 2023
ruuk
Головна / Лікування / Діагностика / Діагностика захворювань нирок

Діагностика захворювань нирок

З кожним роком зростає число хворих з захворюваннями нирок та сечовивідної системи. Лікар-фахівець проводить бесіду і оглядає пацієнта. Однак, це тільки початок, методів діагностики при захворюваннях нирок існує досить багато.

Diagnosis-of-kidney-disease

Після першого огляду лікуючий лікар, як правило, призначає різновиди функціональної діагностики та лабораторні дослідження. Для початку слід провести загальний, а також біохімічний аналізи сечі і крові. Щоб остаточно виставити діагноз лікар може також направити на проходження інших різновидів аналізів.

При діагностиці захворювань нирок найпоширенішими аналізами сечі вважаються за Зимницьким, а також по Нечипоренко. Проведення аналізу за Зимницьким слід проводити при підозрі на можливі запальні процеси або ниркову недостатність. Його необхідно збирати 6 разів на добу, причому в різні ємності. Аналіз сечі по Нечипоренко здатний виявити кількість циліндрів, еритроцитів і лейкоцитів. Для його проведення потрібен ранковий аналіз.

Ультразвукове дослідження також є чільним при хворобах нирок. УЗД найбільш точно і досконало дає повну картину захворювання.

В даний час в передових клініках застосовується доплерографія, яка по суті являє собою те ж саме ультразвукове дослідження тільки в кольорі. Крім того доплерографія дозволяє розглянути в якому стані знаходиться кровотік і судини, до того ж різні дефекти нирок більш точно проглядаються.

Рентгенологічний метод досі актуальний, він зручний тим, що є безболісним і не потребує додаткової підготовки. Однак, цей спосіб діагностики не здатний виявити багатьох хвороб нирок, але чудово відображає наявність каменів і їх габарити. До того ж користуватися рентгенологічним методом занадто часто протипоказано, тому що рентгеновські промені негативно впливають на здоров'я організму людини в цілому.

Комп'ютерна томографія виграє в цій ситуації, бо за допомогою неї можна також побачити камені і визначити їх розмір, при цьому доза опромінення зводиться до мінімуму.

Магнітно-резонансна томографія також дуже інформативна, вона не заподіює пацієнту ніякого болю, обстеження з її допомогою займає до півгодини. Тут важливо відзначити деякі протипоказання – хворим з різними імплантантами МРТ строго протипоказана.

Читайте також

Абдомінальні болі

Больові відчуття в області живота носять назву абдомінальні болі. Не варто ігнорувати абдомінальні болі, тому ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Антиспам *