Субота , 10 Червня 2023
ruuk
Головна / Медицина / Офтальмологія / Атрофія і запалення очного нерва

Атрофія і запалення очного нерва

Для початку варто поговорити про те, чим викликана атрофія і запалення зорового нерва. Як відомо, нервові клітини сітківки очей здатні сприймати світ і передавати своєрідні нервові імпульси в мозок за допомогою волокон зорового нерва.

Atrofija-i-vospalenie-glaznogo-nerva

Запалення різних частин зорового нерва, а також зорових часток головного мозку найчастіше призводять до всіляких порушень зору. При цьому причини можуть бути самі різні: інфекційні, неврологічні, обмінні та ревматичні захворювання, а також отруєння і цукровий діабет. Атрофія може проявлятися в різних формах: папіліті, інтоксикаціях, ретробульбарному невриті.

Розглянуті захворювання, як правило, мають непередбачувану симптоматику, тобто падіння зору настає спонтанно. До симптомів можна віднести неприємні або хворобливі відчуття під час обертання очних яблук, а також потемніння в полі зору.

Папіліт або неврит зорового нерва супроводжується його запаленням. Найчастіше ця хвороба переслідує літніх людей, які відчувають скроневий артеріїт. Папіліт може бути викликаний порушеннями в імунній системі людини і всілякими вірусними захворюваннями. Симптоми зводяться до так званих «сліпих плям» або наступає повна сліпота. Діагностування проводиться за допомогою магнітно-резонансної томографії, або за допомогою сучасного комп'ютерного обладнання.

Ретробульбарний неврит може вразити тільки одне око, в цьому випадку відбувається запалення нерва позаду очного яблука. Найчастішою причиною є розсіяний склероз. Симптом найчастіше присутній тільки один – різь і біль під час руху очей. Ретробульбарний неврит може тривати протягом 3-8 тижнів, варто відзначити, що в деяких випадках залишаються пошкодження в центрі поля зору.

Інтоксикацію найчастіше можна спостерігати у людей, які страждають алкогольною залежністю. Причиною цього запалення служить неповноцінне харчування укупі з прийомом алкоголю, що викликає появу токсинів. До атрофії зорового нерва шляхом інтоксикації наводять багато отруйних речовин: свинець, хінін, метиловий спирт, а також отруйні складові тютюнового диму. Для розглянутого виду атрофії зорового нерва характерна нечіткість у самому центрі поля зору, яка з часом може перейти в незворотну сліпоту.

Читайте також

Катаракта або помутніння кришталика

В даний час катаракта є найпоширенішою хворобою, при якій людина повністю втрачає зір. За статистикою ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Антиспам *