Субота , 10 Червня 2023
ruuk
Головна / Лікування / Діагностика / Абдомінальні болі

Абдомінальні болі

Больові відчуття в області живота носять назву абдомінальні болі. Не варто ігнорувати абдомінальні болі, тому що вони можуть бути небезпечними для життя.

abdominal-pain

Анатомія живота має межі: верхня, визначається краєм реберної дуги; нижня межа – край лонного зчленування (лобок), бічні межі — кістки тазу.

М'язовий корпус живота становить очеревина, яка забезпечена нервовими закінченнями і може викликати біль. Характер болю відрізняється по інтенсивності, місцю розташування, в залежності від хворого органу, також біль може іррадіювати (віддавати) в інші органи.

Появі болю сприяють багато причин – запалення органу, закупорка, підвищене газоутворення, порушення кровопостачання органу, перекрут петлі кишечника, апендицит, виразка органу, внутрішня кровотеча. Багато чого з перерахованого викликано низьким захистом організму людини. Тому про те, як підвищити імунітет повинен знати кожен.

Больовий синдром у районі очеревини найчастіше виникає із-за сильного розтягування органів, при розриві органу виникає перитоніт – запалення всієї черевної порожнини, ситуація вимагає термінового хірургічного втручання. Практично всі абдомінальні болі повинні бути консультовані лікарем-хірургом, для уточнення діагнозу необхідно терміново здати аналізи, зробити УЗД, рентгенологічне дослідження.

Поширення болю пов'язано з конкретним захворюванням, наприклад, «кинджальний біль» може свідчити про прорив виразки шлунка; болі внизу живота справа, про запаленні апендикса; оперізуючий біль, як правило, свідчить про захворювання підшлункової залози.

При хворобах печінки відбувається перерозтягання органу, і виникають болі в правому підребер'ї, а камінці в жовчному міхурі будуть давати біль у верхньому відділі черевної порожнини. Заворот кишечника провокує болі в середній частині живота, а при кишковій непрохідності біль носить стягуючий характер.

Найчастіше при наявності каменів в органах абдомінальні болі починаються з коліки. Поява коліки посилюється, потім біль стає нестерпним, виникають часті позиви до сечовипускання і дефекації.

Болі в кишечнику можуть утворюватися у зв'язку з харчовим отруєнням після прийняття погано обробленої їжі, або продуктів з підвищеним вмістом нітратів. Іноді абдомінальні болі можуть бути пов'язані з наявністю паразитів у конкретному органі.

Абдомінальні болі нерідко супроводжуються нудотою, блювотою, підвищенням температури тіла, рідким стільцем або повною його відсутністю. Інтенсивність болю пов'язана з конкретним захворюванням внутрішнього органу і вимагає обов'язкового втручання лікаря-спеціаліста.

Читайте також

Діагностика захворювань нирок

З кожним роком зростає число хворих з захворюваннями нирок та сечовивідної системи. Лікар-фахівець проводить бесіду ...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Антиспам *