Пятница , 5 марта 2021
ruuk
Главная / Склад та шкода тютюнового диму

Склад та шкода тютюнового диму

Куріння тютюну є найлютішим ворогом людства. Все починається у підлітковому віці, коли хлопець або дівчина хоче виглядати старше і не здаватися білою вороною серед своїх однолітків. Тоді ми не замислюємося, наскільки жорстоко ми руйнуємо свій організм.

The composition-and-the-harm-of-tobacco-smoke

Куріння тютюну має три стадії. Перша стадія – куріння викликає поліпшення стану, підвищує тонус. Людина в цій стадії викурює все більше і більше сигарет. Тривалість 3-5 років. Друга стадія характеризується ще збільшенням викурених сигарет – від 1,5 до 2 пачок на добу. На другій стадії курець вже точно знає сорт сигарет, починає палити натщесерце і вночі. З'являється фізична залежність: ранковий кашель, відчуття дискомфорту, знервований стан (дратівливість, безсоння).

Частково виникають болі в серці (може навіть статися ранній інфаркт міокарда), різні захворювання шлунку, прискорений пульс, підвищення артеріального тиску. Друга стадія триває 15 – 20 років. Потім наздоганяє третя стадія курця, найсумніша: процес куріння починає відбуватися автоматично, немає стану комфорту, навіть якщо збільшити дозу викурених сигарет. Захворювання третьої стадії – хвороби серцево — судинної системи, передрак, рак, дихальна недостатність. Емфізема (переродження легеневої тканини), бронхіт курця і це ще не все. Так як судини в організмі вражені, починають заявляти про себе такі хвороби як ранній склероз, глаукома, гангрена, імпотенція, «переміжна» кульгавість.

Ну як? Хочете проміняти здоров'я на все це?

Давайте заглянемо всередину сигарети і дізнаємося, що ж собою являє тютюновий лист. В першу чергу нікотин – є найсильнішим наркотиком. Передозування може викликати гостре отруєння в організмі. Коли тютюн займається, починає виділятися смола. Смола у вигляді тягучої жовто – коричневої маси осідає на легені і бронхи. Крім цих компонентів, дим цигарок містить близько чотирьох тисяч різних отруйних речовин, важких металів.

Подивимося на цифри: нікотин – приблизно від 8 до 12 мг; важкі метали – понад 70 мг, смоли більше 40 мг. У цій статті ми не будемо зупинятися на шкоді пасивного куріння. Тому що якщо курець не жаліє себе самого, як він може думати про здоров'я тих, хто знаходиться поруч. В наш час палити стає вже не модно. В моду увійшов спорт, загартовування, корисне харчування, заходи, що приносять величезну користь нашому дорогому організму.

Читайте также

мази для лечения суставов

Мази для лечения суставов

Болезни суставов доставляют массу огорчений, так как ограничивают движения человека и сопровождаются сильными болями. Чтобы ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Антиспам *