Понедельник , 8 марта 2021
ruuk
Главная / Симптоми хронічного апендициту

Симптоми хронічного апендициту

Існує думка, що хронічний апендицит – це вигадана хвороба, однак це не так.

Досить часто імунна система людини в стані впоратися з гострим запаленням апендикса самостійно, без оперативного втручання, проте коли імунітет слабшає або ж після сильного фізичного навантаження може розвинутися хронічний апендицит.

The symptoms-of-chronic-appendicitis

Медицина виділяє три форми цього захворювання: рецидивуючий, залишковий та первинно-хронічний апендицит.

Щоб вчасно розпізнати цю хворобу, потрібно знати її симптоми. Хронічний апендицит майже неможливо діагностувати самостійно, тому що його легко сплутати з іншими захворюваннями органів черевної порожнини, наприклад холецистит, виразка шлунка і т. п. Найпростішим симптомом цього типу апендициту є ниючий, тупий біль внизу живота з правого боку, яка часто стає сильнішою при фізичному навантаженні або порушенні дієти. Спробуйте відшукати точку Клюмвеля – вона знаходиться нижче пупка з незначним зміщенням вправо — якщо це хронічний апендицит, при натисканні Ви відчуєте біль. Ще одним симптомом цього захворювання є біль при натисканні на поперековий м'яз з правого боку.

У разі якщо хворий вже знаходиться під наглядом лікарів, щоб безпомилково діагностувати хронічний апендицит, йому ставлять клізму. Через шланг клізми повітрям роздувають сліпу кишку. Якщо пацієнт відчує гостру біль – діагноз підтверджується. У хворих на хронічний апендицит живіт праворуч сильно запалий, м'який; простежується значна заглибленість під правим ребром. В умовах стаціонару хворому роблять контрастну рентгенографію: незаповнений барієм апендикс або тривала затримка барію в ньому свідчить про запальний процес. Також, якщо відросток сильно запалений, його можна побачити на УЗД.

Хронічний апендицит небезпечний тим, що далеко не завжди дає про себе знати: іноді він протікає безсимптомно. При найменших підозрах на це захворювання не займайтеся самолікуванням, а негайно звертайтеся до хірурга! Якщо напади повторюються, найчастіше ставиться діагноз «гострий апендицит» і проводиться оперативне втручання, запалений відросток видаляється, після чого настає повне одужання. Будьте здорові!

Читайте также

мази для лечения суставов

Мази для лечения суставов

Болезни суставов доставляют массу огорчений, так как ограничивают движения человека и сопровождаются сильными болями. Чтобы ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Антиспам *