Среда , 28 октября 2020
ruuk
Главная / Рак щитовидної залози

Рак щитовидної залози

Основним органом внутрішньої секреції, що відіграє важливу роль в обміні йоду і кальцію, є щитовидна залоза. Раком щитовидної залози називають злоякісну пухлину, формування якої відбувається від безконтрольного росту клітин епітелію даного органу.

Thyroid-cancer

Рак, як правило, розвивається на тлі хронічних захворювань щитовидної залози і поширений в тих регіонах, які розташовані у гірській місцевості і віддалені від моря.

Пухлина щитовидної залози розвивається повільно, і на початкових стадіях не викликає яких-небудь симптомів. Хворобливе набрякання лімфовузлів, що супроводжується охриплістю голосу, болем у горлі і утрудненим диханням, вважається основною ознакою підступного захворювання. Завдяки сучасній резонансній та комп'ютерній томографії, можна виявити хворобу на ранніх стадіях виникнення. Тому будь-яке порушення, пов'язане зі щитовидною залозою, прийнято обстежувати в онкологічному центрі. В залежності від результатів, отриманих в процесі діагностики, складається індивідуальний план лікування пацієнта.

Серед кількох видів раку щитовидної залози, найбільше поширення має повільно зростаюча пухлина під назвою папілярний рак. Таке новоутворення розвивається в одній частці щитовидної залози і, незважаючи на можливе ураження лімфатичних вузлів в області шиї, успішно піддається лікуванню. Менш поширене новоутворення під назвою фолікулярна карцинома практично ніколи не вражає лімфатичні вузли, але небезпечна метастазами.
Медуллярна пухлина — найбільш рідкісний вид раку щитовидної залози, що важко піддається лікуванню і відрізняється швидким зростанням. Зважаючи на те, що дане захворювання передається по спадку і викликається дефективним геном, діагностика рекомендована всім членам сім'ю хворого пацієнта.

Раннє діагностування раку щитовидної залози та своєчасне хірургічне втручання, як правило, призводить до повного одужання пацієнта.

Стадія розвитку захворювання, а також вид і розмір злоякісної пухлини визначають вид оперативного втручання – часткове або повне видалення щитовидної залози, тобто струмектомія (тиреоїдектомія). При поширеності раку, струмектомія має на увазі і видалення лімфатичних вузлів, які знаходяться поруч. Гормональна терапія, що призначається після видалення щитовидної залози не тільки усуває поширення і ділення ракових клітин, але і відновлює відсутню кількість гормонів, що виробляються здоровим організмом.

Лікування радіоактивним йодом спрямоване на знищення злоякісних клітин, що поширилися по організму хворої людини, і призначається в післяопераційний період. Завдяки внутрішньовенному введенню або прийому капсул, що містять радіоактивний йод, вдається зупинити розмноження ракових клітин. Після проходження терапії пацієнту, який отримав високу дозу радіації, необхідно знаходиться в ізольованих приміщеннях протягом одного тижня. Ця міра перестороги необхідна, тому що дозволить уникнути випадків заподіяння шкоди оточуючим.

На пізніх стадіях поширення раку щитовидної залози, а також при неефективності лікування радіоактивним йодом, використовується така терапія, як радіоактивне опромінення. Кількість сеансів опромінення призначається індивідуально і залежить від ступеня ураження органу раковою пухлиною.

Читайте также

Перелом лодыжки со смещением

Лодыжка, или щиколотка, является одной из составляющих голеностопного сустава. Они являются окончаниями большой (внутренняя лодыжка) ...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Антиспам *